Norbert Kowalski

Wójt Suchego Lasu chce zmylić wyborców? "To sztuczka przed wyborami"

Grzegorz Wojtera jest wójtem Suchego Lasu od 20 lat. Fot. archiwum Grzegorz Wojtera jest wójtem Suchego Lasu od 20 lat.
Norbert Kowalski

Komitet wójta Suchego Lasu Grzegorza Wojtery (Gmina Dla Ciebie) próbuje zmylić mieszkańców i sprytem uzyskać ich głosy? Tak uważają członkowie opozycyjnego wobec Grzegorza Wojtery komitetu Gmina Razem. Obecnemu wójtowi zarzucają, że specjalnie wystawia w wyborach do Rady Gminy kandydata o takim samym imieniu i nazwisku, jak ich kandydat na wójta Suchego Lasu.

– To typowa sztuczka i zagranie pod kampanię wyborczą, które ma zmylić wyborców. To nie jest żaden przypadek, że komitet Grzegorza Wojtery wystawia kandydata o takim samym imieniu i nazwisku, jak nasz kandydat, który jest jedynym rywalem Wojtery w walce o urząd wójta

– mówi nam jeden z działaczy komitetu Gmina Razem.

Do wyborów na wójta Suchego Lasu stanie dwóch kandydatów. Pierwszy z nich to Grzegorz Wojtera, obecny wójt gminy, który na tym stanowisku zasiada od 20 lat. W wyborach wystartuje z listy komitetu Gmina Dla Ciebie. Jego rywalem będzie Michał Ireneusz Przybylski, który reprezentuje opozycyjny komitet Gmina Razem.

Jednocześnie nie jest jednak jedynym Michałem Przybylskim, który uczestniczy w wyborach. Okazuje się bowiem, że komitet obecnego wójta w wyborach do Rady Gminy także wystawia Michała Przybylskiego. A konkretniej Michała Macieja Przybylskiego.

Czy dwóch kandydatów startujących do rady gminy to przypadek czy celowe działanie? O tym przeczytasz w dalszej częsci artykułu, w którym przypominamy także podobną sytuację podczas wyborów w Poznaniu cztery lata temu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.