Wskażcie, gdzie jest niebezpiecznie. Policja zajmie się tymi miejscami na mapie

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina [email protected]

Wskażcie, gdzie jest niebezpiecznie. Policja zajmie się tymi miejscami na mapie

Janina [email protected]

Na piątkowej sesji Krzysztof Bodziński zwrócił się do radnych, aby do 25 lutego przeprowadzili konsultacje z mieszkańcami.

Policja wprowadza ogólnopolski program tworzenia „Map zagrożeń“.

Jest on prowadzony na różnych szczeblach - ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym. Właśnie w tej sprawie zabrał głos na sesji tucholski komendant policji, bo jak stwierdził, terminy gonią i jest mało czasu, a trzeba pewne sprawy skonsultować z ludźmi. Bo na tym polega istota tego projektu, aby społeczeństwo wypowiedziało się na temat bezpieczeństwa w swoim terenie.

- My jak zwykle podsumujemy poprzedni rok. Już mogę powiedzieć, że nie był gorszy od poprzednich. Ujmujemy wszystko w liczby i statystyki, ale chcemy skonsultować to z mieszkańcami - tłumaczył Bodziński.

- Czy to, co my mamy w liczbach, przekłada się na to, że mieszkańcy zgadzają się z nami.

Jak zapewniał komendant, program ten będzie dostępny na stronie policji i każdy będzie mógł się zapoznać z liczbami i statystykami oraz tzw. „mapami zagrożeń“.

Będą tam pokazane m.in. zagrożenia ogółem w liczbach, przestępstwa stwierdzone, gospodarcze i narkotykowe, a także wykroczenia uciążliwe społecznie. Komendant zwrócił się do radnych, bo to oni są przedstawicielami mieszkańców w poszczególnych miejscowościach, aby skonsultowali to z nimi, i zachęcił do współpracy z policją. Funkcjonariusze sprawdzą wskazane miejsca i będą mieli na nie oko.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.