Krzysztof Bednarek

Wspólne inwestycje drogowe gminy i powiatu

1 września, otwarcie drogi do Niwki. W centrum starosta drawski, obok burmistrz Czaplinka Fot. powiatdrawski.pl 1 września, otwarcie drogi do Niwki. W centrum starosta drawski, obok burmistrz Czaplinka
Krzysztof Bednarek

Zakończenie budowy drogi do Niwki. W perspektywie jest remont drogi do Czarnego Małego i Łysinina.

Przebudowa drogi gminnej od skrzyżowania z drogą krajową nr 20 do miejscowości Niwka, to najważniejsza inwestycja drogowa w gminie Czaplinek w tym roku.

Umowa na realizację prac podpisana została pod koniec marca z firmą Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego. Inwestycja zakończyła się tydzień temu. Prace kosztowały ponad 900 tys. złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło 580 tys. zł. Pozostałą część po połowie sfinansowały powiat drawski i gmina Czaplinek.

Wyremontowany odcinek drogi ma prawie 1,4 km. Dzień przed otwarciem drogi do Niwki w ratuszu odbyła się sesja Rady Miejskiej, podczas której radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do przebudowy innej drogi powiatowej: od przejazdu kolejowego w kierunku miejscowości Czarne Małe i Łysinin.

Jest to odcinek o długości 2,6 km. Będzie to wspólna inwestycja gminy Czaplinek i powiatu drawskiego. Na remont tej drogi mieszcańcy Łysinina i Czarnego Małego czekają już od dawna.

Pierwszy etap remontu drogi od skrzyżowania z krajową „20” do przejazdu kolejowego Czane Małe został wykonany już dawno. Niewyremontowany odcinek od stacji kolejowej przez Czarne Małe do Łysinina jest w fatalnym stanie technicznym również dlatego, że drogą tą cały czas jeżdżą ciężarówki do mieszalni pasz Agri Plus.

Droga przypomina swoim wyglądem szwajcarski ser. - Tu potrzeba kapitalnego remontu - tak wiosną tego roku mówił nam sołtys Łysinina Rafał Nowacki. Ponadto radni nadali tytuł „Zasłużony dla Gminy Czaplinek” dla Liceum Ogólnokształcącego im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Czaplinku.

Wcześniej wniosek o nadanie tytułu został pozytywnie oceniony przez kapitułę na posiedzeniu, które odbyło się 22 sierpnia.Na wniosek burmistrza do porządku obrad wprowadzona została również uchwała dotycząca wynajmowania mieszkań.

- Chodzi o przedłużenie o kolejne 6 miesięcy okresu obowiązywania zniżek na sprzedaż lokali komunalnych najemcom - wyjaśnił przewodniczący rady Wacław Mierzejewski.

Radni podjęli tę uchwałę jednogłośnie.

Krzysztof Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.