Krzysztof Bednarek

Wspólne inwestycje drogowe gminy i powiatu

1 września, otwarcie drogi do Niwki. W centrum starosta drawski, obok burmistrz Czaplinka Fot. powiatdrawski.pl 1 września, otwarcie drogi do Niwki. W centrum starosta drawski, obok burmistrz Czaplinka
Krzysztof Bednarek

Zakończenie budowy drogi do Niwki. W perspektywie jest remont drogi do Czarnego Małego i Łysinina.

Przebudowa drogi gminnej od skrzyżowania z drogą krajową nr 20 do miejscowości Niwka, to najważniejsza inwestycja drogowa w gminie Czaplinek w tym roku.

Umowa na realizację prac podpisana została pod koniec marca z firmą Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego. Inwestycja zakończyła się tydzień temu. Prace kosztowały ponad 900 tys. złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło 580 tys. zł. Pozostałą część po połowie sfinansowały powiat drawski i gmina Czaplinek.

Wyremontowany odcinek drogi ma prawie 1,4 km. Dzień przed otwarciem drogi do Niwki w ratuszu odbyła się sesja Rady Miejskiej, podczas której radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do przebudowy innej drogi powiatowej: od przejazdu kolejowego w kierunku miejscowości Czarne Małe i Łysinin.

Jest to odcinek o długości 2,6 km. Będzie to wspólna inwestycja gminy Czaplinek i powiatu drawskiego. Na remont tej drogi mieszcańcy Łysinina i Czarnego Małego czekają już od dawna.

Pierwszy etap remontu drogi od skrzyżowania z krajową „20” do przejazdu kolejowego Czane Małe został wykonany już dawno. Niewyremontowany odcinek od stacji kolejowej przez Czarne Małe do Łysinina jest w fatalnym stanie technicznym również dlatego, że drogą tą cały czas jeżdżą ciężarówki do mieszalni pasz Agri Plus.

Droga przypomina swoim wyglądem szwajcarski ser. - Tu potrzeba kapitalnego remontu - tak wiosną tego roku mówił nam sołtys Łysinina Rafał Nowacki. Ponadto radni nadali tytuł „Zasłużony dla Gminy Czaplinek” dla Liceum Ogólnokształcącego im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Czaplinku.

Wcześniej wniosek o nadanie tytułu został pozytywnie oceniony przez kapitułę na posiedzeniu, które odbyło się 22 sierpnia.Na wniosek burmistrza do porządku obrad wprowadzona została również uchwała dotycząca wynajmowania mieszkań.

- Chodzi o przedłużenie o kolejne 6 miesięcy okresu obowiązywania zniżek na sprzedaż lokali komunalnych najemcom - wyjaśnił przewodniczący rady Wacław Mierzejewski.

Radni podjęli tę uchwałę jednogłośnie.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.