Wszyscy w szoku po wecie prezydenta!

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny Marek Rudnicki

Wszyscy w szoku po wecie prezydenta!

Mariusz Parkitny Marek Rudnicki

A politycy PiS długo milczeli po decyzji prezydenta. - Zrobił błąd - mówią.

Prezydent Andrzej Duda nieoczekiwanie zawetował wczoraj dwie z trzech ustaw PiS reformujących wymiar sprawiedliwości. Politycy partii rządzącej nie ukrywali zaskoczenia. O błędzie mówił Leszek Dobrzyński, szczeciński poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Jestem chyba trochę bardziej niż zaskoczony. Pan prezydent popełnił błąd. Sympatycy tego rządu z pewnością czują się zawiedzeni, ale my nadal będziemy chcieli przeprowadzić reformę sądów, bo to obiecaliśmy Polakom - mówi.
Prezydenta lekko chwali Sławomir Nitras, poseł PO.

- Bardzo podoba mi się uzasadnienie prezydenta, ale największą władzę Zbigniewowi Ziobrze daje ustawa o ustroju sądów, a o niej prezydent nie wspomina. Presja ma sens. Dzięki wszystkim spacerowiczom - komentuje.

O dobrym ruchu prezydenta mówi Bogusław Liberadzki, europoseł SLD.

- To jest dobry ruch, zaprezentowany w ostatnim momencie. Dlatego, że wiele spekulacji, dywagacji, o tym czy Polska jest jeszcze w Unii Europejskiej zostało przeciętych - wyjaśnia.

Sceptycznie w przyszłość patrzy mecenas Włodzimierz Łyczywek, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie: - Podejrzewam, że możemy być świadkami ustaw, które dadzą więcej prerogatyw prezydentowi, a mniej ministrowi Ziobrze. Na pewno proces legislacyjny wydłuży się co najmniej o dwa miesiące. Będzie czas na konsultacje, a może i na demonstracje. Prezydent z pomocą wykształconej części społeczeństwa, w dużej mierze inteligencji, także z małych miast uznał, że lepiej nie chować się w Juracie i nie podpisywać wszystkiego co dostanie na biurko - mówi.

Mariusz Parkitny Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.