Wulgarne żarty z nauczycielek - sprawą zajmuje się policja

Czytaj dalej
Fot. Lila Sayed
Lila Sayed

Wulgarne żarty z nauczycielek - sprawą zajmuje się policja

Lila Sayed

Dwaj szóstoklasiści z SP nr 3 w Pabianicach robili zdjęcia swoim nauczycielkom. Umieścili je w internecie z obscenicznym komentarzem Sprawą zajmuje się policja.

O tym, że nikt nie jest bezkarny w internecie, przekonali się dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach, którzy podczas lekcji sfotografowali nauczycielki i zdjęcia z wulgarnym komentarzem umieścili w sieci. Zbulwersowana zachowaniem swoich podopiecznych dyrekcja szkoły zgłosiła sprawę na policję. Karę 12-latkom wkrótce wymierzy sąd rodzinny.

Chodzi o kilka zdjęć trzech nauczycielek sfotografowanych w mało komfortowych pozach (np. przy tablicy podczas schylania się po kredę), które szóstoklasiści umieścili na portalu społecznościowym.

- Uczniowie utworzyli grupę na facebooku i dołączali kolejnych członków, głównie kolegów z klasy - mówi Waldemar Flajszer, nauczyciel historii i dyrektor podstawówki przy ul. Mokrej na pabianickim Bugaju.

W postach powstałej grupy sukcesywnie umieszczali kolejne zdjęcia trzech nauczycielek. Pod fotografiami ci sami dwaj chłopcy napisali wulgarne komentarze o podtekście erotycznym. Niesmaczne żarty z nauczycielek odkrył jeden z pedagogów i zawiadomił dyrekcję.

- Uczniowie po pierwsze złamali regulamin szkoły dotyczący używania telefonów komórkowych (można z nich korzystać tylko za zgodą nauczyciela - przyp. red.), a po drugie obrazili nauczycielki. Wezwałem rodziców i zgłosiłem sprawę na policję - wyjaśnia dyrektor Flajszer. - Rozmawiałem także ze sprawcami całego zamieszania; chłopcy wykazali skruchę i przeprosili za swoje zachowanie. Twierdzili, że nie zdawali sobie sprawy z tego , co robią...

Jak informuje Joanna Szczęsna z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, sprawą zajął się zespół ds. nieletnich i patologii w tejże komendzie. O losie dwóch szóstoklasistów zadecyduje sąd rodzinny.

- Prowadzimy zajęcia z cyberprzemocy w podstawówkach i gimnazjach - mówi Paweł Zysk z patrolu szkolnego straży miejskiej w Pabianicach. - Wśród młodszych uczniów jest bardzo duża niewiedza odnośnie zagrożeń w sieci.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.