Wy komuniści, ludobójcy i konfidenci - słyszą pracownicy socjalni

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Oberlan

Wy komuniści, ludobójcy i konfidenci - słyszą pracownicy socjalni

Małgorzata Oberlan

Aż 78,6 proc. pracowników socjalnych czuje zagrożenie ze strony swoich klientów. Boją się pobicia, gwałtu, ataku nożem czy siekierą. - Trzeba reagować już na wyzwiska i nagłaśniać wyroki sądowe - uważa Eliza Rokita, kierowniczka MOPS-u w Chełmnie.

Chełmno to urocze, zabytkowe miasteczko w Kujawsko-Pomorskiem. „Uroki” pracy socjalnej Eliza Rokita poznała tu na własnej skórze. - Albo dacie mi zasiłek, albo zabiję siebie i dzieci! - wykrzyczał jej wprost mężczyzna, który do ośrodka przyszedł z dwójką potomstwa. Córeczkę podniósł do góry i zaczął podduszać. Potem uciekł.

W więzieniu groził, że jak tylko wyjdzie, to się ze mną rozprawi. Nawet gdyby miał za to zarobić kolejną „odsiadkę”. Te groźby wyszły na jaw za sprawą funkcjonariuszy służby więziennej

Jeszcze groził zza kart

Oczywiście Eliza Rokita wezwała policję. Po pierwsze, trzeba było zatrzymać ojca i sprawdzić, co z dziećmi. Do dramatu nie doszło. Do sprawy sądowej - tak. Za „wywieranie wpływu na czynności urzędowe MOPS” mężczyzna został skazany na rok i dwa miesiące wiezienia. Karę odbył, ale...

- W więzieniu groził, że jak tylko wyjdzie, to się ze mną rozprawi. Nawet gdyby miał za to zarobić kolejną „odsiadkę”. Te groźby wyszły na jaw za sprawą funkcjonariuszy służby więziennej - mówi kierowniczka ośrodka. - Mężczyzna ten ma sądowy zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 10 metrów, dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Dyskomfort przez „k...wy”

Po tych wydarzeniach w chełmińskim MOPS nauczyli się mówić: „Stop”. Owszem, pracownicy socjalni wiedzą, z kim pracują. Tak zwany trudny klient to dla nich chleb powszedni.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.