Wybory 2018 w Poznaniu: Jarosław Pucek ogłasza start. Szykują się transfery

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

Wybory 2018 w Poznaniu: Jarosław Pucek ogłasza start. Szykują się transfery

Błażej Dąbkowski

W poniedziałek radca prawny i były prezes ZKZL Jarosław Pucek ogłosił, że powalczy jesienią o fotel prezydenta Poznania. W tej chwili trwają zaawansowane rozmowy z kandydatami na radnych, którzy wystartują z komitetu wyborczego "Dobro Miasta".

Już od kilku tygodni było jasne, że oprócz Jacka Jaśkowiaka, Tadeusza Zyska, Doroty Bonk-Hammermeister o fotel prezydenta stolicy Wielkopolski powalczy także radca prawny oraz były prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych Jarosław Pucek.

Jak twierdzi Pucek do rzucenia rękawicy prezydentowi Jaśkowiakowi skłoniły go niespełnione obietnice władz Poznania oraz brak konsekwencji w zarządzaniu miastem.

- Druga kadencja Jacka Jaśkowiaka nie będzie służyć mieszkańcom, dlatego chcę zaoferować poznaniakom alternatywę, nie brakuje mi determinacji i wiedzy o funkcjonowaniu stolicy Wielkopolski

- stwierdza.

Jarosław Pucek o swojej kampanii w wyborach prezydenta Poznania:

Dodaje też, że po raz pierwszy samorząd stał się dla lokalnych działaczy partyjnych areną sporów czysto ideologicznych i trampoliną do dalszej kariery politycznej.

- Kiedy słucham polityków PO i PiS, to zauważam, że bardzo dużo mówią, tylko jest problem z realizacją tych obietnic - tłumaczy Jarosław Pucek.

Jako przykład wskazuje m.in. kwestię weryfikacji dochodów lokatorów mieszkań komunalnych w Poznaniu.

Radca prawny i były prezes ZKZL Jarosław Pucek ogłosił, że powalczy jesienią o fotel prezydenta Poznania
Łukasz Gdak Radca prawny i były prezes ZKZL Jarosław Pucek ogłosił, że powalczy jesienią o fotel prezydenta Poznania

- Samorząd zabiera się za to dopiero wtedy, kiedy sejm uchwali odpowiednie przepisy. Tymczasem w naszym mieście ten temat mogliśmy już załatwić trzy lata temu. Projekt uchwały dla radnych był gotowy - tłumaczy były prezes ZKZL.

Radca prawny będzie kandydował z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosław Pucka "Dobro Miasta". Kandydat na prezydenta nie chce zdradzać jeszcze założeń programowych ani nazwisk, które pojawią się na liście do rady miasta.

- Nie dysponujemy wielkimi siłami finansowymi, ale przewidujemy ciekawe transfery. Skauting wymaga dyskrecji, ale już dziś możemy powiedzieć, że przynajmniej jeden "ekstraklasowy zawodnik" u nas się pojawi - żartuje Pucek, który jest znany z zamiłowania do piłki nożnej.

Jedną z "jedynek" na liście tworzonej przez Jarosława Pucka może być były prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

- Zastanawiam się nad startem do rady miasta, na pewno będę pełnił aktywną rolę w komitecie wyborczym - deklaruje.

Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.