Wybory 2018 w Poznaniu: To oni będą walczyć o stolicę Wielkopolski

Czytaj dalej
Błażej Dąbkowski

Wybory 2018 w Poznaniu: To oni będą walczyć o stolicę Wielkopolski

Błażej Dąbkowski

Jacek Jaśkowiak, Tadeusz Zysk, Jarosław Pucek i najprawdopodobniej Tomasz Lewandowski oraz Dorota Bonk-Hammermeister. To oni będą walczyć jesienią o Poznań.

Już w maju na dobre rozpocznie się wyścig o fotel prezydencki. Kolejne partie, stowarzyszenia, ruchy miejskie odsłaniają karty.

Na razie są to przede wszystkim nazwiska, bo

na konkretne programy i obietnice mieszkańcom stolicy Wielkopolski przyjdzie jeszcze poczekać.

Nie jest żadną tajemnicą, że najpoważniejszym pretendentem do rządzenia Poznaniem jest obecny prezydent Jacek Jaśkowiak z Platformy Obywatelskiej. Wiadomo już, że zostanie poparty nie tylko przez swoją macierzystą partię, ale także Nowoczesną, która ostatecznie zrezygnowała z wystawiania swojego kandydata.

Wybory 2018 w Poznaniu: To oni będą walczyć o stolicę Wielkopolski
Adrian Wykrota Jacek Jaśkowiak

W przypadku ugrupowania Katarzyny Lubnauer od roku kręciła się karuzela nazwisk, działacze raz wskazywali na posłankę Joannę Schmidt, Katarzynę Kierzek-Koperską (szefowa wielkopolskich struktur Nowoczesnej), a w końcu na Adama Szłapkę.

- To były strachy na lachy, by Nowoczesna mogła więcej ugrać w rozmowach z nami - stwierdza jeden z działaczy PO.

Z naszych informacji wynika, że Platforma odda Nowoczesnej 12 miejsc na listach do rady miasta, w tym jedną „jedynkę” oraz stanowisko jednego wiceprezydenta, za to działacze tej drugiej poprą Jacka Jaśkowiaka. Prezydent stolicy Wielkopolski od kilku dni może uchodzić z oficjalnego kandydata, przesądziło o tym głosowanie rady powiatu PO (odbyło się poprzez aklamację).

W pozostałej części artykułu przeczytasz:

 • - kto stanie do wyborów?
 • - jakie szanse mają poszczególni kandydaci wg sondaży?

 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Błażej Dąbkowski

Dziennikarz to ktoś, kogo wypychasz drzwiami a wraca oknem. To porzekadło staram się wcielać w życie, opisując kulisy lokalnej polityki, rozliczając obietnice samorządowców, urzędników czy parlamentarzystów. Ale nie samą polityką człowiek żyje, dlatego w swoich tekstach poruszam również tematykę związaną z mieszkalnictwem komunalnym i spółdzielczym, architekturą, planowaniem przestrzennym. Nigdy nie pozostaję obojętny na krzywdę osób wykluczonych, słabszych i naszych braci mniejszych. Prywatnie jestem uzależniony od heavy metalu (namiętnie zbieram płyty cd i winyle), nikotyny i słodyczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.