Wybory 2019. Niezależne Zrzeszenie Studentów będzie zachęcać studentów do pójścia na wybory. Także w naszym regionie

Czytaj dalej
(mg)

Wybory 2019. Niezależne Zrzeszenie Studentów będzie zachęcać studentów do pójścia na wybory. Także w naszym regionie

(mg)

Bez względu na opcję polityczną młodzi ludzie liczą na profesjonalne traktowanie i rzeczowe podejście do spraw społeczno – politycznych - mówi Konrad Bochniarz z NZS, które już po raz drugi organizuje akcję Studiuję - głosuję.

W wielu miastach obwodowe komisje wyborcze mają swoje siedziby także w akademikach. Mimo to wielu studentów nie chodzi na wybory. Dlaczego?

Konrad Bochniarz z Niezależnego Zrzeszenia Studentów i koordynator projektu Studiuję - głosuję: Niestety mimo takich udogodnień młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne są wybory i zamiast urny wybierają spotkanie ze znajomymi. Ponadto, aby głosować poza własnym okręgiem, trzeba odpowiednio wcześniej złożyć stosowny wniosek. Uczelnie starają się ułatwiać sprawę studentom – wystarczy wypełnić w akademiku kartkę z podstawowymi danymi. Zajmuje to nie więcej niż 5 minut, a uczelnia zrobi resztę. Niestety studenci często mają mylne pojęcie o tym, ile trwa ten proces, dlatego się na niego nie decydują.

Zmienić ma to projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów: Studiuję - głosuję. Jak chcecie przekonywać młodych ludzi?

W bardzo prosty sposób. Chcemy dotrzeć do studentów poprzez media społecznościowe, z których w dzisiejszych czasach korzysta już prawie każdy. Będziemy rozdawać ulotki w pobliżu uczelni, a także docierać do młodych przez prasę oraz radio. Kampania informacyjna jest ogólnopolska, więc mamy nadzieję, że nasze hasła dotrą do jak największej liczby odbiorców. Liczymy, że ludzie, nie tylko zaczną zgłębiać temat, ale także, pocztą pantoflową przekażą informacje znajomym. Na naszym fanpage’u na Facebooku umieszczamy ciekawostki dotyczące wyborów tak, aby pokazać, jak zmienia się sytuacja i jak ważne są prawa wyborcze.

Akcja będzie prowadzona także w Białymstoku.

Uczelnie białostockie chętnie przyłączają się do naszej akcji. Będą ją rozpowszechniać wśród swoich studentów. Również dzięki współpracy z państwa gazetą mamy nadzieję trafić do szerszego grona odbiorców.

Kampania przed tegorocznymi wyborami w pełni. Czy politycy umiejętnie zabiegają o głosy młodych?

Ile osób, tyle opinii. Podobnie, ile głów, tyle pomysłów. Każda partia stara się kierować swoje postulaty do różnych grup wiekowych, aby pozyskiwać nowych wyborców. Dodatkowo, każda z nich robi to na swój sposób. Trudno jednoznacznie określić, czy są to postępowania umiejętne. Na pewno warto zapoznać się z programami wyborczymi każdej z partii, aby znaleźć tę, którą uznamy za wartą naszego poparcia.

Na jakie postulaty szczególnie czekają studenci?

Bez względu na opcję polityczną liczą na profesjonalne traktowanie i rzeczowe podejście do spraw społeczno – politycznych. Każdy z nas jest tylko zwykłym człowiekiem, który ma nadzieję na dobre życie w naszym kraju. Natomiast, młody człowiek, dodatkowo oczekuje dobrych warunków do rozwoju zawodowego oraz w niedalekiej przyszłości, do założenia rodziny.

(mg)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.