Eliza Gniewek-Juszczak

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2019. Rozpędza się wyścig do europarlamentu. Czy okręg nr 13 lubusko-zachodniopomorski będzie miał pecha?

Artur Zasada był jedynym Lubuszaninem eurodeputowanym, w latach 2009-2014 Fot. Arch. GL Artur Zasada był jedynym Lubuszaninem eurodeputowanym, w latach 2009-2014
Eliza Gniewek-Juszczak

Kto będzie reprezentował okręg lubusko-zachodniopomorski nr 13 w Parlamencie Europejskim, okaże się po 26 maja, bo tego dnia będą wybory. Prawdopodobnie będą to tylko dwa miejsca.

W pierwszych wyborach do euro¬parlamentu w 2004 roku star¬tował Marek Surmacz, dziś radny województwa, wówczas radny Gorzowa. - Zdobyłem wtedy ponad 10 tysięcy głosów. Z rozrzewnieniem wspominam ten czas. Było zupełnie inaczej niż obecnie. To był początek Polski w Unii Europejskiej. Tematyka unijna była dla wszystkich zupełnie nowa. Dzisiaj wiemy o wiele więcej. Jest bardzo dużo informacji o tym, czym zajmuje się europarlament - przyznaje radny PiS.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.