Wybory samorządowe 2018. Droga, basen, przedszkole, muzeum... Oto cuda przed samymi wyborami

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Julita Januszkiewicz

Wybory samorządowe 2018. Droga, basen, przedszkole, muzeum... Oto cuda przed samymi wyborami

Julita Januszkiewicz

Było błogosławieństwo i podniesienie szlabanu. W środę z udziałem polityków uroczyście poświęcono i otwarto obwodnicę Księżyna.

Częściowo ta droga została oddana do użytku już kilka tygodni temu. Ale teraz chcemy otworzyć ją oficjalnie. Dlaczego nie mamy się chwalić tym, co zrobiliśmy? - mówi nam Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego.

Chodzi o przebudowę fragmentu drogi wojewódzkiej nr 678 od Horodnian do skrzyżowania z drogą nr 682 w Markowszczyźnie. Trasa ma wyprowadzić ruch z Białegostoku w kierunku Łap i Wysokiego Mazowieckiego. W środę uroczyście otwarto tutaj 6,5 km dwupasmówki. Plus chodniki, ścieżki rowerowe.

Droga miała być gotowa w czerwcu, ale były opóźnienia. Bo wykonawcy przeszkodził... deszcz. Ale najwyraźniej pomógł samorządowcom. Bo dzięki temu drogę można było otworzyć tuż przed wyborami samorządowymi, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. W uroczystości zresztą uczestniczyli nie tylko rządzący województwem politycy PO czy PSL. Byli też kandydaci PiS, choćby Bogusław Dębski.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.