Wyburzą, by... budować. Będzie wielki remont!

Czytaj dalej
Fot. fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak68 387 52 [email protected]

Wyburzą, by... budować. Będzie wielki remont!

Jakub Nowak68 387 52 [email protected]

Rozpisano przetarg na zagospodarowanie terenu w kwartale pomiędzy ul. Zjednoczenia - Grota Roweckiego - Wojska Polskiego - Waryńskiego.

- Inwestycja została podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczy rozbiórek, i to odbędzie się już w tym roku, a druga dotyczy już samej zaplanowanej modernizacji, która przeprowadzona zostanie w czerwcu przyszłego roku - opowiada Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu.

Co konkretnie zmieni się więc w kwartale ulic Zjednoczenia - Grota Roweckiego - Wojska Polskiego - Waryńskiego? Jak się dowiedzieliśmy planowana w tym roku rozbiórka dotyczy przede wszystkim starych komórek oraz innych budynków gospodarczych. W sumie będzie ich 36. To jednak nie wszystko, zakres robót obejmuje także rozbiórkę dróg wewnętrznych podwórka oraz usunięcie drzew oraz krzewów.

Drugi etap prac, który odbędzie się już w przyszłym roku dotyczy przebudowy trzech odcinków dróg wewnętrznych oraz utwardzenia terenu, który do nich przylega. - Położona zostanie tam nawierzchnia z betonowej kostki brukowej - opowiada E. Batko.

Całkowitą modernizację czeka także boisko. W ramach prac wybudowane zostanie nowe boisko sportowe (o nawierzchni poliuretanowej), na którym zamontowane zostaną zestawy do koszykówki oraz do siatkówki. Miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu powinno ucieszyć także to, że powstanie w tym miejscu siłownia „pod chmurką”. - W sumie stanie tam 15 różnych urządzeń - przyznaje rzecznik magistratu. To nie koniec atrakcji. W planach jest także plac zabaw dla dzieci, stół do gry w tenisa stołowego, stół do gry w szachy lub chińczyka.

- Chodniki będą wykonane z kolei z betonowej kostki brukowej. Dostawione zostanie tam również nowe oświetlenie, a tereny zielone będą obsiane trawą - wylicza E. Batko.

Wszystko powinno być gotowe do końca czerwca 2017 roku.

Jakub Nowak68 387 52 [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.