Wydanie specjalne "Kuriera Porannego" na 100-lecie odzyskania niepodległości. Aż 100 stron o Białymstoku w latach 1919-2019

Czytaj dalej
Jarosław Jabłoński

Wydanie specjalne "Kuriera Porannego" na 100-lecie odzyskania niepodległości. Aż 100 stron o Białymstoku w latach 1919-2019

Jarosław Jabłoński

W wydaniu specjalnym "Kuriera Porannego" znajduje się m.in. kronika stulecia, galeria sław - 100 postaci na 100-lecie, miasto jak Wieża Babel, poszukiwanie tożsamości miasta, najbardziej wpływowi białostoczanie, wizje przyszłości miasta.

We wtorek, 19.02.2019, ukazało specjalne wydanie „Kuriera Porannego”, gazety, która od trzech dziesięcioleci jest świadkiem i kronikarzem historii miasta - 100 stron poświęconych wydarzeniom i ludziom, którzy doprowadzili nas tu, gdzie obecnie się znajdujemy. Sporą więc część gazety poświęciliśmy historii miasta pod hasłem „Białystok wczoraj”.

Nie mogłeś kupić wydania specjalnego "Kuriera Porannego" w kiosku? Możesz je pobrać w PDF-ie >>>TUTAJ<<<

Chcieliśmy, aby to wyjątkowe wydanie było też lustrem naszych czasów i pragnień, dowodem i przesłaniem dla kolejnych pokoleń, które za kolejne sto lat sięgną do naszej kapsuły czasu. Dlatego do tworzenia zawartości zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców, aby mogli pozostawić po sobie ślad, który może stanie się inspiracją dla potomnych i wzruszającą chwilą odkrycia rodzinnego przesłania. Tę cześć publikacji podzieliliśmy na dwie części - „Białystok dziś” i „Białystok jutra”.

Autorem pomysłu Kapsuły Czasu był Jacek Romanowski, prezes wydawnictwa, całą akcją kierowała Anna Siemieniuk, a głównym redaktorem i pomysłodawcą zawartości wydania redaktor Tomasz Maleta. Akcja spodobała się naszym władzom samorządowym, które wsparły ją i merytorycznie współpracowały, czego efekty znajdziecie Państwo na dzisiejszych łamach. Dzięki tym osobom przedsięwzięcie udało się doprowadzić do szczęśliwego końca. To też jest dobre miejsce, aby im za to dzisiaj pięknie podziękować. Podobnie jak wielu innym osobom, które przyczyniły się do powstania naszego specjalnego wydania: prof. Adamowi Czesławowi Dobrońskiemu, Markowi Kietlińskiemu - dyrektorowi Archiwum Państwowego w Białymstoku, Andrzejowi Lechowskiemu - dyrektorowi Muzeum Podlaskiego, Elżbiecie Iwaszko z Muzeum Historycznego w Białymstoku, która dzielnie przekopywała zdjęciowe archiwa, abyśmy mogli zilustrować wydawnictwo i Jerzemu Hungendorferowi z Muzeum Wojska w Białymstoku, autorowi grafik 100 postaci ostatniego stulecia miasta, dziennikarzom, grafikom i wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do powstania specjalnego wydania „Kuriera Porannego”.

Dziś przekazujemy kolejnym pokoleniom przesłanie, które jest odzwierciedleniem naszej dzisiejszej pracy. Zostawiamy po sobie efekt zgodnej współpracy, wzajemnego szacunku, sympatii i nadziei na lepszą wspólną przyszłości i być może błędy, które będą dla nas nauczką i przyczynkiem poprawy, z wielką prośbą o wyrozumiałość.

To wszystko dla Was, moi drodzy…

Jarosław Jabłoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.