Wyniki matury w regionie bez rewelacji. Niektórzy mają sporo do nadrobienia

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Wyniki matury w regionie bez rewelacji. Niektórzy mają sporo do nadrobienia

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Matematykę i angielski najlepiej napisali maturzyści z Torunia. W języku polskim przoduje powiat chełmiński. Najbardziej pogorszyły się natomiast wyniki w powiecie włocławskim.

- Jestem bardzo zadowolona z wyników naszych uczniów, choć oczywiście marzeniem każdego dyrektora jest 100-procentowa zdawalność - mówi Aneta Jaworska, dyrektor III LO we Włocławku, gdzie maturę zdało 99 proc. uczniów. - Bardzo mnie cieszy, że z matematyki i angielskiego mieliśmy sporo „setek”, co znaczy, że uczniowie zdobyli maksymalną liczbę punktów.

Stabilnie w Bydgoszczy
We Włocławku pozytywne wyniki z egzaminów maturalnych uzyskał dokładnie taki sam procent uczniów jak w województwie - 78 proc. (w ubiegłym roku było to o oczko wyżej).

Taki wynik dla regionu nie do końca satysfakcjonuje jednak Marka Gralika, kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. Zdawalność jest bowiem niższa niż w kraju, gdzie wyniosła ona 80,5 proc. Najbliżej tego progu znalazła się Bydgoszcz, która - jak podkreśla Gralik, ma najbardziej stabilne wyniki zdawalności. W ostatnich trzech latach było to zawsze 80 proc.

Władze Bydgoszczy zaznaczają, że na dokładną analizę jest jeszcze za wcześnie, ponieważ wyniki dotyczą wszystkich liceów i techników w Bydgoszczy, zarówno tych prowadzonych przez miasto jak i prywatnych dla dorosłych i młodzieży- - Jak poradziły sobie samorządowe licea i technika będziemy mogli ocenić po uzyskaniu pełnych informacji o wynikach szkół - mówi Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent Bydgoszczy. - Z ubiegłorocznych analiz wynikało, że licea i technika prowadzone przez miasto miały wynik lepszy niż średnia w mieście.

Jak poszło maturzystom w regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.