Małgorzata Pieczyńska

Wypadki z udziałem pieszych. Co zrobić, by było ich mniej?

16 października wieczorem na pasach przy ul. Wojska Polskiego/Polna samochód ciężarowy, jadący lewym pasem, nie zatrzymał się i potrącił 92-latkę, która Fot. Tomasz Czachorowski 16 października wieczorem na pasach przy ul. Wojska Polskiego/Polna samochód ciężarowy, jadący lewym pasem, nie zatrzymał się i potrącił 92-latkę, która zmarła w szpitalu.
Małgorzata Pieczyńska

Ostatnio w Bydgoszczy doszło do groźnych wypadków na przejściach dla pieszych. Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę.

Statystyki są zatrważające. Tylko od stycznia do września br. w całym województwie doszło do 165 wypadków z udziałem pieszych. W samej Bydgoszczy było ich 59. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu w 74 wypadkach zginęło 7 osób, a 70 zostało rannych. W efekcie nieostrożnego wejścia na jezdnię przez pieszych przed jadącym pojazdem od stycznia do września śmierć poniosły 4 osoby, a 18 zostało rannych. Policyjnych statystyk nie poprawiają wypadki z ostatnich dni w Bydgoszczy.

Kierowco, noga z gazu

16 bm. wieczorem na pasach przy ul. Wojska Polskiego/Polna samochód ciężarowy, jadący lewym pasem, nie zatrzymał się i potrącił 92-latkę, która nazajutrz zmarła w szpitalu.

Dwa dni później o poranku także na ul. Wojskiego Polskiego, lecz w pobliżu ul. Planu 6-letniego, osobowy ford uderzył na pasach w 56-latkę. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do jednej z bydgoskich lecznic.

Czwartek, 26 bm., u zbiegu ul. Walecznych i Planu 6-letniego samochód potrącił pieszą, która zakleszczyła się pod pojazdem. Strażacy musieli ją wyciągać za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Przeczytaj:

  • O pomysłach na porawę bezpieczeństwa pieszych rozmawiamy z ZDMiKP oraz Stowarzyszeniem Społeczny Rzecznik Pieszych.
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.