Urszula Sobol

Wyroby SmolinFish - z natury wyłowione w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie

Ryby wykorzystywane do produkcji wyrobów SmolinFish pochodzą głównie z gospodarstwa rybackiego w Rudzie Różanieckiej Fot. Materiały uczestnika konkursu Ryby wykorzystywane do produkcji wyrobów SmolinFish pochodzą głównie z gospodarstwa rybackiego w Rudzie Różanieckiej
Urszula Sobol

Do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie zostały zgłoszone wyroby z ryb słodkowodnych Smolinfish. To produkty wykonane wyłącznie z naturalnych składników, bez konserwantów i sztucznych dodatków.

Wśród zgłoszonych do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie wyrobów są m.in. paszteciki z ryb słodkowodnych w trzech smakach, karp pieczony w sosie pomidorowo-paprykowym, karp wędzony w zalewie porowej, karp pieczony w jarzynce w oleju, karp w galarecie i karp w galarecie z warzywami oraz paprykarz z wędzonego karpia.

Ryby wykorzystywane do produkcji wyrobów SmolinFish pochodzą głównie z gospodarstwa rybackiego w Rudzie Różanieckiej. Znajduje się ono na Roztoczu, na bardzo czystym ekologicznie obszarze Natura 2000.

- Jesteśmy firmą rodzinną posiadającą własną hodowlę oraz manufakturę, w której przetwarzamy nasze ryby. Na stawach w Rudzie Różanieckiej prowadzimy letnią restaurację „Cztery Stawy Kuchnia Natura Relaks”. Nasze ryby to m.in. karp , szczupak, tołpyga, amur, karaś, sum, lin, sandacz. Żyją w stawach o piaszczystym dnie i jedzą wyłącznie pokarm naturalny oraz zboże – podkreśla Agnieszka K. Andruszewska, dyrektor ds. sprzedaży i współwłaścicielka gospodarstwa rybackiego w Rudzie Różanieckiej Zarządu Dóbr Smolin. - Stosujemy wyłącznie pasze naturalne w postaci zbóż pochodzących z Gospodarstwa Rolnego w Smolinie oraz od lokalnych rolników.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i jakości dostarczanych ryb, o najwyższych walorach smakowych i zdrowotnych, na każdym etapie produkcji nawiązywana jest ścisła współpraca z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Lubaczowie, Zakładem Higieny Weterynaryjnej w Krośnie Pracownia Chorób Ryb i Chorób Zakaźnych Zwierząt w Przemyślu oraz Państwowym Instytutem Weterynaryjnym w Puławach.
Ryby posiadają certyfikaty gwarantujące najwyższą jakość, takie jak: „Jakość Tradycja” nadany przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego za „Karpia z Rudy Różanieckiej” oraz wpis na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi produktu „Karp Wędzony z Rudy Różanieckiej”.

- Specjalizujemy się w produkcji karpia królewskiego, amura, tołpygi pstrej i białej, szczupaka, suma europejskiego, lina, sandacza, karasia pospolitego i srebrzystego. Wprowadzamy nowe gatunki ryb i poznajemy tajniki ich hodowli. Na specjalne zamówienie odbiorców, kontraktujemy niektóre gatunki ryb – dodaje Agnieszka K. Andruszewska. - Nasze produkty sprzedajemy w e-sklepie: smolinfis.store, w naszych punktach sprzedaży m.in. w Rzeszowie, Lubaczowie, Przemyślu - Agnieszka K. Andruszewska.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.