Wyroki za handel narkotykami

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Łukasz Koleśnik

Wyroki za handel narkotykami

Łukasz Koleśnik

Dwóch mężczyzn oskarżonych o rozprowadzanie narkotyków złapano już prawie pół roku temu. Kilka dni temu usłyszeli wyrok.

Młodzi mężczyźni(25 i 23 lata), mieszkający w okolicy Krosna Odrzańskiego, odpowiedzieli m.in. za posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie innym osobom. Wyrok to rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, grzywna oraz dozór kuratora. Oskarżeni zdecydowali, że poddadzą się karze dobrowolnie.

Do pierwszego zatrzymania, doszło jeszcze w zeszłym roku, 9 września. Policjanci ujawnili wówczas przy 23-latku blisko 20 gram suszu roślinnego. Mundurowi nie poprzestali jednak tylko na ukaraniu mężczyzny za posiadanie narkotyków. Dalsze śledztwo wykazało, że mężczyzna zajmował się również rozprowadzaniem marihuany. W konsekwencji usłyszał aż 24 zarzuty, w tym 23 dotyczyły udzielania środków odurzających innej osobie.

Kolejny młody mężczyzna trafił w ręce policjantów kilka dni później, po tym jak w jego domu mundurowi znaleźli susz rośliny oraz krzak konopi indyjskich. - 25-latek odpowiedział za uprawę narkotyków, posiadanie. Łącznie usłyszał 26 zarzutów - informuje rzecznik policji Justyna Kulka.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.