Wyśpiewają dobro dla chorych dzieci

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Urszula Ludwiczak

Wyśpiewają dobro dla chorych dzieci

Urszula Ludwiczak

Już 12 stycznia o godz. 19 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku niezwykły koncert ph. Wyśpiewajmy dobro, z którego dochód wspomoże leczenie dzieci z dystrofią mięśniową. Warto przyjść, posłuchać dobrej muzyki i przy okazji wspomóc chore maluchy!

Koncert będzie składał się z dwóch części. W pierwszej będzie możliwość wysłuchania piosenek Tomka Kamińskiego. To wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem.

Tomek Kamiński to współtwórca toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite. Już w następną sobotę można będzie posłuchać go w Białymstoku!

W drugiej części koncertu przewidziano wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych. Śpiewać będą m.in. przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Przewidziano też specjalne występy zdrowego rodzeństwa chorych na dystrofię mięśniową dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute, które organizuje koncert.

Na koncercie ma być też ogłoszony wynik bicia rekordu w tworzeniu papierowego Łańcucha dobra. To zadanie ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha.

- Ma to być sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą - mówią organizatorzy akcji.

W robienie łańcuchów włączyło się ok. 200 szkół, przedszkoli i instytucji z całej Polski. 7 stycznia w hali sportowej UMB odbędzie się łączenie jego elementów. Aby pobić rekord łańcuch musi mieć przynajmniej 152 km długości.

Bilety na koncert są do nabycia w kasie OiFP (ul. Odeska 1). Na godzinę przed koncertem będą do nabycia w kasie OiFP przy ul. Podleśnej 2.

Urszula Ludwiczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.