Z cyklu... nie ma się z czego śmiać

Czytaj dalej
Krzysztof Zając

Z cyklu... nie ma się z czego śmiać

Krzysztof Zając

Policja jest coraz bardziej skuteczna...

Statystyki mówią, że policja jest coraz bardziej skuteczna. Pomagają jej w tym obywatele, którzy robią wszystko, by poprawić efektywność służb mundurowych. Dwa dni temu jeden z takich pomagających wjechał samochodem na parking przed komendą miejską w Łodzi, chociaż była tam zakaz wjazdu.

Policjant podszedł zwrócić mu uwagę i okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy, nie ma prawa jazdy, a w kieszeni ma narkotyki. To nie wyjątek. Niedawno policja opisywała rowerzystę, który podjechał na komisariat, by zbadać się alkomatem. Był na tyle pijany, że już z komisariatu go nie wypuszczono. Inny obywatel przyszedł oddać policji znalezione dokumenty. Czujni funkcjonariusze wylegitymowali uczciwego znalazcę, bo najwyraźniej taka postawa wydała im się podejrzana. I słusznie.

Okazało się, ze obywatel jest ścigany listem gończym, gdyż nie stawił się w więzieniu do odbycia wymierzonej mu wcześniej kary. Uczciwy znalazca trafił do celi.

Apeluję do przestępców, by brali przykład z wyżej opisanych. Policji będzie lżej, statystyki się jeszcze bardziej poprawią, a ludzie poczują się bezpieczniej.

Krzysztof Zając

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.