Z dobrą średnią i sukcesami. Licealiści otrzymali stypendium premiera

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Konrad Karkowski

Z dobrą średnią i sukcesami. Licealiści otrzymali stypendium premiera

Konrad Karkowski

Uczą się najlepiej w swoich szkołach, są wzorem dla rówieśników. 121 uczniów z całego województwa otrzymało prestiżowe stypendia.

Nie trzeba wcale zarywać nocy, żeby mieć dobre oceny - przekonuje Monika Dąbrowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach. Ma najlepszą średnią w szkole.

Tak jak Hanna, która uczy się rzeźbiarstwa w Liceum Plastycznym w Supraślu. Ta ostatnia swoją przyszłość widzi jednak w rolnictwie. - Szkołę traktuję bardziej jako doświadczenie niż naukę - twierdzi uczennica. To nie przeszkadza jej mieć jednak świetnych ocen, także z przedmiotów artystycznych. Monika też może się pochwalić piątkami i szóstkami, np. z historii. Choć studiować chce informatykę.

Takich wszechstronnych uczniów, jak Monika i Hanna zebrało się w VIII LO aż 121. Wszyscy otrzymali stypendia od premiera z rąk Jadwigi Szczypiń, podlaskiej kurator oświaty. - Mam nadzieję, że ta nagroda pomoże wam w dalszym rozwijaniu swoich umiejętności i pasji - powiedziała kurator podczas rozdania stypendiów.

Uczniowie otrzymają 2,5 tys. zł. Kwota będzie wypłacona w dwóch ratach przez wojewodę podlaskiego.

- Nie wiem jeszcze na co przeznaczę takie pieniądze. Ale na pewno zainwestuję w siebie - dodaje Monika.

Dla licealistów taka kwota to duże pieniądze. Jak się okazuje - bardzo potrzebne. - Szczególnie dla najlepszych uczniów w małych szkołach wiejskich czy małomiasteczkowych - twierdzi Ewa Kołpak, wicedyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. - W takich placówkach zawsze brakuje funduszy. A przecież w małych miejscowościach również jest dużo zdolnej młodzieży.

Większość z przyznanych stypendiów otrzymali jednak uczniowie z białostockich szkół. W niektórych z nich średnie są mocno wyśrubowane.

- Moja wynosi 5,63 - chwali się Michał Świda z III LO w Białymstoku. Niestety, o ministerialne stypendium może ubiegać się tylko jedna osoba ze szkoły. O tym, kto to będzie, decydują samorządy uczniowskie, które sporządzają wniosek. Wszystkie zostały zaakceptowane przez Beatę Szydło.

Konrad Karkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.