Tomasz Mikulicz

Z Eiffage nie 80 mln zł, ale 75. Bo są koszty!

Prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski - podpisał ugodę z Eiffage. Ale prawnicy za usługę wzięli aż 4,929 mln zł, Fot. archiwum Prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski - podpisał ugodę z Eiffage. Ale prawnicy za usługę wzięli aż 4,929 mln zł,
Tomasz Mikulicz

Z pieniędzy jakie miasto otrzymało w ramach ugody z pierwszym budowniczym stadionu trzeba odliczyć ponad 4,9 mln zł. Tyle kosztowały usługi kancelarii prawnej.

Koszt całkowity to 4,929 mln zł, z czego 929 tys. to podatek VAT - wylicza Urszula Boublej z biura komunikacji społecznej w magistracie. Takie pieniądze zostały przekazane kancelarii prawniczej Hogan Lovells.

Pierwsza transza - ponad 1,2 mln zł została wypłacona, gdy konsorcjum Eiffage zapłaciła pierwsze 20 mln zł. Teraz, kiedy na konto miasta wpłynęło kolejnych 60 mln, miasto wyłożyło ponad 3,6 mln zł.

Pozostało jeszcze 19% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.