Z Jeżewa do Mężenina pojedziemy nową jezdnią

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Z Jeżewa do Mężenina pojedziemy nową jezdnią

Marta Gawina

Ruch na tym odcinku ekspresowej ósemki zostanie przełożony jeszcze w tym tygodniu. Rozpoczną się roboty na drugiej jezdni. Budowa ma zakończyć się do 15 grudnia. Z kilkumiesięcznym opóźnieniem

Przełożenie ruchu na nową jezdnię (strona prawa kierunek Warszawa - Białystok) ma odblokować front robót na kilku odcinkach lewej jezdni, do których dostęp był utrudniony lub niemożliwy - informuje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA w Białymstoku.

Zmiany dotyczą podlaskiego przebudowywanego odcinka S8 z Jeżewa do Mężenina na trasie Białystok - Warszawa. Ruch zostanie przełożony praktycznie na jego całej długości. Kierowcy muszą uważać. Nadal będzie po jednym pasie w każdą stronę

- Generalnie na całym odcinku (nieco ponad 14 km) będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania - przypomina Malinowski. Dodaje, że po przełożeniu ruchu na prawą jezdnię, mają przyśpieszyć roboty na tej drugiej. Do wykonania zostało kilka przepustów plus roboty nawierzchniowe A czasu jest niewiele. - Planowany termin udostępnienia kierowcom dwóch jezdni na tym odcinku to 15 grudnia - dodaje przedstawiciel GDDKiA.

Czyli cztery miesiące później, niż przewidywała to umowa z wykonawcą. Czy nie będzie dalszych opóźnień, okaże się za kilka tygodni. Teoretycznie gotowy powinien być także drugi podlaski odcinek S8 Zambrów - granica województwa. Na tej drodze prace też zakończą się z opóźnieniem. W grę wchodzi listopad tego roku.

W przyszłym roku mają zakończyć się roboty budowlane na mazowieckich odcinkach S8 od Wyszkowa do granicy województwa. Za realizację tej inwestycji odpowiada GDDKiA w Białymstoku.

Remont na ósemce

Prace remontowe będą też prowadzone na drodze z Białegostoku do Augustowa. Chodzi o odcinek Chodorówka - Suchowola - Horodnianka. Początek już jutro.

- Umowa z wykonawcą została podpisana 25 sierpnia i od tej chwili liczy się 90-dniowy termin wykonania zadania - informuje Rafał Malinowski z GDDKiA.

W ramach tej inwestycji rozebrana zostanie stara nawierzchnia i zbudowana nowa na długości 8,37 kilometrów. Droga w rejonie skrzyżowania z trasą do Chodorówki Nowej zostanie poszerzona, powstaną pasy do skrętu w lewo. Do tego dojdzie renowacja poboczy i rowów odwadniających, budowa zatok autobusowych i chodników przy nich. Remont będzie kosztował ponad 9 milionów złotych. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Roboty potrwają do 23 listopada.

Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.