Z pensji są zadowoleni

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Monika Smól

Z pensji są zadowoleni

Monika Smól

Resort Pracy i Polityki Społecznej zapowiada zmiany w wynagradzaniu .in. burmistrzów i wójtów. Ma znknąć maksymalna stawka.

Chodzi o uwolnienie pensji. Popiera to wielu samorządowców, ale ... nie u nas. Nasi wójtowie mają najwyższe zarobki w samorządach. Tylko w Chełmnie sekretarz i skarbnik zarobiły więcej niż burmistrz. Ten wspomina, że zdarzyło mu się mieć pensję poniżej „widełek”. Radni ją podnieśli i miał 9 złotych powyżej najniższej. Mimo to nie jest przekonany do uwalniania.

- Gdy włodarz radę będzie miał po swojej stronie, to mogą mu mocno wywindować pensję - tłumaczy. - Chyba więc lepiej, gdy ta górna granica istnieje.

Wójt gminy Papowo Biskupie funkcję pełni od 1998 roku i przyznaje, że z wynagrodzenia jest zadowolony. - Nigdy nie proszę o podwyżkę, ale co jakiś czas mi ją radni dają - mówi Andrzej Zieliński. Temat jest mi obojętny. Zadowolony jest też wójt gminy Chełmno. - Gmin i tak nie stać na podwyżki pensji wójtów - mówi Krzysztof Wypij. - Wierzę, że radni są odpowiedzialni i nie uchwalaliby wielkich pensji. Wójt gminy Kijewo Królewskie uważa, iż rewolucji nie będzie. - Choć ludzka natura ma to do siebie, że nigdy jej dość - przyznaje. - Każdy chce jak najwięcej, ja też jako osoba fizyczna, ale jako wójt nie - dodaje Jerzy Rabeszko, wójt gminy Stolno. Wójt gminy Lisewo uważa, iż górne widełki są niepotrzebne. - Włodarzom dużych miast należy się więcej niż wójtom małych gmin, a zarobki mają porównywalne - mówi Jakub Kochowicz. Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław reasumuje: - Są większe problemy. Uwalnianie jest mi obojętne.

Zarobki naszych włodarzy

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.