Jakub Roszkowski

Za makulaturę dostaniesz żywą choinkę

Przed nami Przedświąteczne Spotkanie Białogardzian, coroczna impreza na placu Wolności. Fot. archiwum Przed nami Przedświąteczne Spotkanie Białogardzian, coroczna impreza na placu Wolności.
Jakub Roszkowski

Przed nami Przedświąteczne Spotkanie Białogardzian, coroczna impreza na placu Wolności.

To już 17 grudnia. Tego dnia, w godzinach 10 - 12, na placu Wolności w Białogardzie odbędzie się kolejne, XIV Przedświąteczne Spotkanie Białogardzian. Ta wyjątkowa impreza łączy wszystkie pokolenia.

Jak zwykle w świątecznym nastroju uczestnicy - czyli każdy, kto tylko ma ochotę tu przyjść - będą śpiewać kolędy, raczyć się gorącym barszczem i wigilijnymi pierogami. Jak zwykle też przeprowadzona zostanie akcja „Choinka za makulaturę lub książki”.

- Miasto łączy! - to hasło przewodnie Przedświątecznego Spotkania Białogardzian. - W tym roku spotykamy się ponownie podczas tradycyjnego, już czternastego, Spotkania na Placu Wolności. Spotkaniu towarzyszyć będzie czwarta z kolei akcja wymiany makulatury na choinkę, ale teraz także i za książki. Jest jeden warunek: nie mogą to być podręczniki szkolne. Wystarczy zabrać ze sobą 10 literackich tytułów, które się już oczytały, a w zamian dostaniemy drzewko. Równowartość choinki w makulaturze to z kolei 10 kilogramów. Na chętnych czekać będzie 200 drzewek - zachęcają organizatorzy.

W sobotnie przedpołudnie, 17 grudnia, białogardzianie będą mogli liczyć na dozę rozrywki w nastroju świątecznym oraz na rozgrzewający poczęstunek. Impreza na placu Wolności rozpocznie się o godz. 10. Prezentacjami wokalnymi wprowadzać w krąg emocji związanych ze świętami Bożego Narodzenia będą dzieci i młodzież. Wspólne z młodymi wykonawcami śpiewanie tradycyjnych kolęd na pewno dostarczy ciepłych wrażeń. Uczestnicy spotkania otrzymają gorący barszcz i wigilijne pierogi. Rozdawane będą także papierowe bombki.

Uwaga mieszkańcy, na 28 grudnia zaplanowano kolejny, VI Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy. Podczas koncertu odbędzie się aukcja, z której całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie młodego białogardzianina Jakuba Dziwiora.

Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.