Za wysoki rachunek za prąd? Czytelnik skarży się, że ma zapłacić ponad 100 zł więcej. Uważa, że epidemia tego nie usprawiedliwia

Czytaj dalej
Fot. www.pixabay.com
Eliza Gniewek-Juszczak

Za wysoki rachunek za prąd? Czytelnik skarży się, że ma zapłacić ponad 100 zł więcej. Uważa, że epidemia tego nie usprawiedliwia

Eliza Gniewek-Juszczak

- Dostałem prognozowany rachunek za prąd o ponad 100 zł wyższy niż zwykle. Dlaczego mamy finansować tak potężną energetyczną firmę podczas epidemii koronawirusa? - pyta Czytelnik Gazety Lubuskiej.

– Moim zdaniem to jest wykorzystywanie sytuacji. Ludzie mają mniej pieniędzy. Mają problemy z pracą, a firma żeruje na tym – uważa Czytelnik Gazety Lubuskiej, który zgłosił temat za wysokich rachunków za prąd.
Mianowicie, w dobie epidemii koronawirusa inkasenci mogą osobiście nie sprawdzać liczników klientów w ich domach. Czytelnik z tego powodu dostał rachunek, na podstawie prognozy, o ponad 100 zł wyższy z jednego licznika, , a że ma dwa, więc dodatkowo musi zapłacić ponad 200 zł.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

zielonogórzanka

"wyjaśnia przedstawicielka firmy i dodaje, że klient może zgłosić się do Enei, poprzez zdalne kanały kontaktu i podając swój numer kontrahenta uzyskać szczegółowe informacje o swojej sprawie."
Jest to kapitalistyczny monopolista, który tylko na pozór jest przyjazny klientowi. Wiem, bo sama doświadczyłam działań tej firmy.
Sami namieszali sobie w papierach a potem chórem wpierali mi że to ja zrobiłam bałagan. Tylko dzięki mojemu uporowi za którymś z kolei pismem przyznali się do błędu.
A rozmowa z "konsultantami" na infolinii to pełna porażka, oni nic nie mogą załatwić.
Obowiązkiem operatora jest spisanie stanu licznika to niech się wywiązuje ze swoich obowiązków a nie usiłuje kredytować się kosztem odbiorców.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.