Zabójstwo Iwony Cygan. Więcej zamieszanych w zacieranie zbrodni?

Czytaj dalej
Fot. brak
Robert Gąsiorek

Zabójstwo Iwony Cygan. Więcej zamieszanych w zacieranie zbrodni?

Robert Gąsiorek

Wczoraj rano, na polecenie Prokuratury Krajowej badającej zagadkę zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina, zatrzymano dziewięć kolejnych osób.

Śledczy nie chcieli wczoraj rozmawiać na temat zatrzymanych, ani ewentualnych zarzutów pod ich adresem. - Na tym etapie, z uwagi na dobro śledztwa, nie możemy udzielać szczegółowych informacji - stwierdził krótko prok. Piotr Krupiński, naczelnik małopolskiego wydziału zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Z ustaleń naszych reporterów wynika jednak, że w gronie zatrzymanych wczoraj osób może znajdować się m.in. kilku byłych i obecny funkcjonariusz policji, którzy przed laty mieli styczność ze śledztwem w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie nie chciano wczoraj komentować tych rewelacji.

W areszcie przebywa od kilku miesięcy już pięciu funkcjonariuszy pracujących przed laty w komisariacie w Szczucinie lub w komendzie w Dąbrowie Tarnowskiej. Grzegorz J., Jerzy S., Bogdan P., Andrzej K. i Paweł W. usłyszeli już zarzuty niedopełnienia i przekroczenia uprawnień oraz utrudniania śledztwa w sprawie brutalnej zbrodni.

Podobne zarzuty miał były policjant Leszek W., który w marcu do wszystkiego się przyznał i poddał się karze więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Za kratkami przebywa także Paweł K., główny podejrzany o zamordowanie 17-latki ze szczególnym okrucieństwem oraz jego ojciec Józef K. (ma zarzut pomocnictwa w zabójstwie). Iwona Cygan zmarła uduszona drutem. Przed śmiercią była maltretowana.

Robert Gąsiorek

Pracuje w redakcji Gazety Krakowskiej w Tarnowie. Piszę o tematach związanych z miastem Tarnowem oraz powiatami: tarnowskim oraz dąbrowskim. Zajmuje się sprawami kryminalnymi oraz przygotowuję teksty dotyczące ludzkich problemów. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Prywatnie interesuje się sportem w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

promocja -50%

Gorąca promocja na wakacje!

55,00 110,00

Skorzystaj i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.