Zabójstwo w Suchym Lesie. Znaleziono zmasakrowane zwłoki Dariusza B., który udzielał pożyczek w kasynach w Poznaniu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Łukasz Cieśla

Zabójstwo w Suchym Lesie. Znaleziono zmasakrowane zwłoki Dariusza B., który udzielał pożyczek w kasynach w Poznaniu

Łukasz Cieśla

Zwłoki Dariusza B., ps. Małolat, znaleziono w sobotę 27 czerwca 2020 roku w domu w Suchym Lesie. Ciało było zmasakrowane, policja zatrzymała już jedną osobę, która może mieć związek ze sprawą. Wiadomo, że Dariusz B. zajmował się udzielaniem pożyczek w kasynach w Poznaniu. Tymczasem na początku maja zmarł inny mężczyzna zajmujący się działalnością pożyczkową. Czy obie sprawy mają ze sobą coś wspólnego?

Jak twierdzi jedno z naszych źródeł, Dariusz B., ps. Małolat być może zginął w czwartek 25 czerwca. Już wtedy nie było z nim kontaktu. Zwłoki zostały znalezione w sobotę. Były zmasakrowane. - Darek zajmował się lichwą i pożyczkami w dwóch poznańskich kasynach. Miał na to „zielone światło” od liderów półświatka. To, że zginął i to w takich okolicznościach, może wynikać z jakichś rozliczeń, a może z zemsty na nim - opowiada nasz rozmówca, który ma dobre rozeznanie w poznańskim półświatku.

Czytaj też: Oto najbardziej poszukiwany człowiek w Poznaniu. Czy to on zamordował nad Wartą?

Jednocześnie dodaje, że to kolejna dziwna śmierć wśród osób zajmujących się lichwą w Poznaniu. - Na początku maja, na Piątkowie, zmarł Romuald G. To był bardzo majętny człowiek, który przez lata zajmował się pożyczkami na wysoki procent. Miał bardzo różnych znajomych... Zgromadził olbrzymie pieniądze, które zaczął inwestować. Na jego ciele oficjalnie nie ustalono śladów działania osób trzecich, ale z tego co wiem, policja i prokuratura dalej wyjaśniają jego śmierć i czekają na wyniki kolejnych badań – dodaje nasze źródło.

Zabójstwo w Suchym Lesie: Prokuratura potwierdza informacje o śmierci Dariusza B.

Jak się okazało, informacje naszego rozmówcy mają pokrycie w dwóch prowadzonych śledztwach. - Rzeczywiście, w sobotę znaleziono ciało martwego mężczyzny z poważnymi obrażeniami ciała. Po sekcji zwłok będziemy mogli więcej powiedzieć o przyczynach jego zgonu. W związku z tą sprawą zatrzymano jednego mężczyznę, któremu na razie nie postawiono żadnych zarzutów. Więcej będę mógł powiedzieć zapewne we wtorek, po wynikach sekcji zwłok – mówi prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

Prokurator potwierdza również, że wciąż trwa wyjaśnianie przyczyn zgonu drugiego mężczyzny, czyli Romualda G. Zmarł 4 maja w domu na Piątkowie w Poznaniu.

Zobacz też: Te zbrodnie wstrząsnęły Poznaniem. Historie seryjnych morderców, którzy zabijali w stolicy Wielkopolski

Po sekcji zwłok zlecono dodatkowe badania, które mają wskazać dokładną przyczynę jego śmierci. Na razie prokuratura przyjęła wstępną kwalifikację mówiącą o nieumyślnym spowodowaniu śmierci Romualda G. Czy sprawa Dariusza B., którego zwłoki znaleziono w sobotę oraz wcześniejszy zgon Romualda G., są ze sobą powiązane? Prokuratura w tej chwili prowadzi dwa odrębne postępowania w sprawie tych zgonów.

---------------------------

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Cieśla

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.