Zagadka zwłok rozwiązana

Czytaj dalej
Fot. poscigi.pl
Piotr Jędzura

Zagadka zwłok rozwiązana

Piotr Jędzura

Wiemy już jak zginął 34-latek, którego ciało znaleziono we wtorek. Mężczyzna został zamordowany. Dwaj 20-latkowie pobili go śmiertelnie i zostawili przy drodze Sława - Przybyszów.

Wschowska policja i prokuratura bardzo szybko rozwiązały zagadkę zwłok znalezionych przy drodze Sława - Przybyszów.
Przypomnijmy: mocno poturbowane zwłoki zostały znalezione przez przypadkowe osoby w miniony wtorek. Leżały przy drodze ze Sławy do Przybyszowa, nieopodal przysiółka Cegłówko.

Już do samego początku było pewne, że ktoś musiał przyczynić się do śmierci 34-latka. Pierwsze hipotezy mówiły o tym, że mężczyzna mógł zostać potrącony przez samochód lub wyrzucony z niego po uprzednim pobiciu.

W związku z zabójstwem zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 20 lat. W czwartek, 15 września, około południa byli przesłuchiwani przez prokuratora. Wyniki sekcji zwłok 34-latka potwierdziły bowiem śmierć w wyniku zadawania silnych ciosów. Obszerna rana na głowie mogła być jedną ze śmiertelnych. Mogła powstać w wyniku zadania silnego ciosu lub upadku po ciosie i uderzenia przez ofiarę głową o asfalt.

Faktem jest, że mężczyzna został skatowany i pozostawiony na drodze. Ustalenia śledczych jednak cały czas trwają. - Prokurator wystąpi z wnioskiem o areszt dla dwóch 20-latków - informuje prokurator Jacek Buśko z zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Ale to nie koniec. W zdarzeniu mogły brać udział jeszcze dwie osoby, które przyglądały się katowaniu 34-latka. Nie pomogły mu, nie wezwały pogotowia ratunkowego, nie zawiadomiły o zdarzeniu policji lub prokuratury. Skatowany mężczyzna został porzucony na drodze.

Motywem śmiertelnego pobicia 34-latka mogły być nierozwiązane nieporozumienia z przeszłości. Wiele wskazuje również na to, że sprawcy przypadkowo spotkali ofiarę na swojej drodze.

Piotr Jędzura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.