Lucyna Makowska

ŻAGAŃ. Pałac Książęcy ma ponad 2,5 mln zł zadłużenia. Czy nowy prezes wyciągnie spółkę z dołka?

Prawie żaden z obiektów kompleksu Arena nie  przynosi oczekiwanych dochodów. Pałac Książęcy tonie w długach. Fot. Lucyna Makowska Prawie żaden z obiektów kompleksu Arena nie przynosi oczekiwanych dochodów. Pałac Książęcy tonie w długach.
Lucyna Makowska

Znamy wyniki audytu spółki Pałac Książęcy w Żaganiu. Dobrze nie jest, bo za ubiegły rok, spółka wygenerowała 2,5 mln zł zadłużenia. Nie bilansuje się ani kryta pływalnia, ani obiekty na kompleksie Arena. Do tego nie wiadomo, czy w tym roku zostanie dopuszczony d użytku odkryty basen. Ten nie był remontowany od 80 lat.

Zakres działalności spółki w zeszłym roku skupiał się na pięciu filarach: zarządzaniu kompleksem Arena przy ul. Kochanowskiego, wraz z nim krytą pływalnią, hostelem, halą, obiektem do squash’a, stadionem. Spółka zarządzała również nieruchomościami pałacem, parkiem pałacowym, pensjonatem Młynówka. Wieżą widokową, oraz odkrytym basenem. Na zlecenie magistratu zajmowano się też sportem szkolnym w mieście, żagańską szkołą pływania, organizacją majówek, jarmarku Św. Michała czy imprezami sportowymi.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.