Lucyna Makowska

Żagańska prokuratura rozbiła narkotykową szajkę

środki odurzające Fot. Arch Policji Jeden z oskarżonych 20-latków aż 40 razy sprzedał środki odurzające tej samej osobie na łączną kwotę 1,2 tys. złotych
Lucyna Makowska

Czterech mężczyzn usłyszało 32 prokuratorskie zarzuty za handel marihuaną i udzielanie narkotyków dzieciom i dorosłym

Wszystko zaczęło się rok temu od zatrzymania 20-letniego mieszkańca Szprotawy podejrzewanego o handel środkami odurzającymi. W styczniu tego roku w ręce policji trafił kolejny 20-latek.

– Wielomiesięczne śledztwo w tej sprawie pozwoliło na skierowanie do sądu aktu oskarżenia przeciwko łącznie 4 osobom podejrzanym o handel i nieodpłatne udzielanie marihuany osobom małoletnim i dorosłym – informuje Sylwia Woroniec, oficer prasowy żagańskiej policji. – Dwóm głównym podejrzanym przedstawiono łącznie 32 zarzuty dotyczące handlu i udzielania marihuany.

Z materiałów dowodowych wynika, że w latach 2014-2015 na terenie Szprotawy wprowadzili oni do obrotu środki odurzające i handlowali marihuaną, aby osiągnąć korzyść majątkową. Zarzuty wobec podejrzanych o handel narkotykami są bardzo rozbudowane. Jednemu z młodych ludzi oskarżony 20-latek sprzedał marihuanę aż 40 razy w ciągu kilku miesięcy za łączną kwotę 1,2 tys. złotych. Suma, na jaką zostały przekazane narkotyki, przekroczyła 6 tys. zł. Pozostali dwaj podejrzani, młodzi mężczyźni w wieku 19 i 20 lat, mieszkańcy gminy Szprotawa i gminy Niegosławice, usłyszeli po jednym zarzucie związanym z udzielaniem narkotyków innym osobom. Za handel narkotykami grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.