(TJ)

Zainteresowanie zwierzakami inspiracją do tworzenia prac plastycznych

Kolegom bardzo podobały się prace Darii, zebrane w bibliotece. Fot. Arch MBP Kolegom bardzo podobały się prace Darii, zebrane w bibliotece.
(TJ)

Daria Pieńkowska to mała pasjonatka czworonożnych pupili. Swoją pierwszą wystawę w Galerii Kolebka zatytułowała „Pod psa urokiem”.

W Galerii Kolebka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach obyła się wystawa prac plastycznych i zbiorów z kolekcji Darii Pieńkowskiej, uczennicy trzeciej klasy Zespołu Szkół w Żarach. Dziewczynka całą swoją miłość do czworonogów przelewa na papier. Uzbierała się z tego spora menażeria, więc z zapełnieniem całego holu nie miała najmniejszych problemów. - Teraz zbieram wszystko, co kojarzy mi się z sympatycznymi psiakami. - Są to zarówno pluszaki, jak i moje rysunki. Najbardziej lubię malować kolorowymi pisakami - opowiada Daria Pieńkowska.

Dziewczynka już poważnie myśli o swojej przyszłości zawodowej.

Oczywiście chciałaby ją związać z pieką nad zwierzętami. - Gdy dorosnę chciałabym pracować w schronisku lub być treserką psów - zdradza swoje marzenia trzecioklasistka.

Galeria Kolebka przy Miejskiej Bibliotece Publicznej działa już od 2003 roku

Jak czytamy na stronie MBP jest to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci i młodzieży w sposób szczególny postrzegających świat i otaczającą ją rzeczywistość. W ten sposób najmłodsi artyści dostają możliwość dzielenia się swoimi dokonaniami oraz przelewania hobby na twórczość artystyczną. Od 2003 roku wystawiono już w sumie 37 prezentacji i wernisaży. Wśród nich podziwiać można było nie tylko prace plastyczne, ale i twórczość literacką. To honorowe miejsce dla wystaw wszystkich laureatów konkursów plastycznych organizowanych przez szkoły podstawowe. A więc i szansa na pierwsze artystyczne kroki.

Otwarcie wystawy „Pod psa urokiem” poprowadziła dyrektor MBP, Beata Kłębukowska.

Wśród przybyłych nie mogło zabraknąć kolegów i koleżanek z klasy Darii oraz dumnych rodziców. Impreza odbyła się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze i miała na celu zachęcenie wszystkich dzieci do dzielenia się pracami.

(TJ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.