Zamiast długu - praca i nadzieja

Czytaj dalej
Tomasz Mikulicz

Zamiast długu - praca i nadzieja

Tomasz Mikulicz

Dług wobec Zarządu Mienia Komunalnego to nie wyrok. Można go odpracować. Robi to 31 osób. Program chwalą pozarządówki i duchowni. Przez trzy lata odpracowano już ponad 877 tys. zł

Nazywam ten program programem nadziei. Spotkałem się z przypadkiem tonącej w długach matki samotnie wychowującej czwórkę dzieci. Dzięki programowi wychodzi na prostą - mówi Jerzy Bołtuć, dyrektor szkoły podstawowej nr 34.

W jego placówce pracują trzy kobiety, które mają długi wobec Zarządu Mienia Komunalnego. - To bardzo kompetentne i pracowite osoby - mówi wicedyrektor szkoły Jarosław Dźwigaj.

Dodaje, że czas odpracowywania długu traktuje jako okres próbny. - Jeśli mamy takie możliwości kadrowe proponujemy później takim osobom umowę o pracę - podkreśla Dźwigaj.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • O szczegółach programu i o tym jak można odpracować dług
 • Dowiesz się, ile lokali komunalnych w Białymstoku jest zadłużonych
 • Ile osób już odpracowuje swój dług
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.