Ewa Andruszkiewicz

Zamiast zakazu handlu, wyższe płace za niedziele? Propozycja przedstawicieli Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

Zamiast zakazu handlu, wyższe płace za niedziele? Propozycja przedstawicieli Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Fot. Sławomir Seidler / Polskapresse
Ewa Andruszkiewicz

Praca w niedziele powinna być dobrowolna, a stawki w siódmym dniu tygodnia wyższe niż w dni powszednie - uważają przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i przekonują, że ustawa o zakazie handlu nie działa tak, jak powinna. - To stwierdzenie kompletnie gołosłowne - ripostują autorzy przepisów.

- Uważamy, że jeżeli ktoś chce pracować w niedziele, to nie powinno mu się stwarzać w związku z tym żadnych problemów. W swoim obecnym kształcie ustawa o ograniczeniu handlu działa tak, że część osób w niedziele pracuje, a część zmusza się do niepracowania - mówi w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Adam Liszczewski, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Pomorskiego.

 • Zdaniem OPZZ czemu ustawa o zakazie handlu się nie sprawdza?
 • Jakie rozwiązanie zamiast tej ustawy proponuje OPZZ?
 • Jak sprawę komentuje poseł PiS Janusz Śniadek, szef sejmowej podkomisji, zajmującej się ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele?
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Andruszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.