Zanim prezydent po raz czwarty złoży ślubowanie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Zanim prezydent po raz czwarty złoży ślubowanie

Tomasz Maleta

Nastąpi to po raz kolejny w Auli Magna Pałacu Branickich. W sobotę na inauguracyjnym posiedzenie zbierze się Rada Miasta Białegostoku.

Na premierowej sesji radni wybrani 21 października odbiorą ślubowanie od Tadeusza Truskolaskiego. W tej roli wystąpi po raz czwarty, ale po raz pierwszy zrobi to tak wcześnie (choć prawie miesiąc po elekcji). Do tej pory tak się układał kalendarz, że prezydent zawsze ślubował w wigilię mikołajek. U podstaw pierwszego ślubowania w 2006 roku, po zwycięstwie w drugiej turze, legły oczekiwania na zupełny inny Białystok, który rozbudzi tkwiący w nim potencjał swoich mieszkańców w nadrabianiu wieloletnich - lub jak sam mówił po przysiędze prezydent - wielowiekowych zapóźnień.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.