Zapomnieć o tym meczu

Czytaj dalej
FRL

FRL

Przynajmniej dwa sety Pałac Bydgoszcz przegrał na własne życzenie. W pierwszym meczu o miejsca 9-12 uległ Developresowi Rzeszów.

Pałac - Developres Rzeszów 1:3

Sety: 25:23, 20:25, 22:25, 25:27
PAŁAC: Ziółkowska 6, Misiuna 17, Krzywicka 13, Kuligowska 3, Pleśnierowicz 5, Maternia 13, Nowakowska (libero) oraz Fojucik 8, Minicz 2, Śmieszek 1, Bałdyga (libero). Atak: 50, asy: 5, bloki: 13, po błędach przeciwnika: 24.
DEVELOPRES: Cabajewska 3, Hawryła 14, Warzocha 2, Śliwińska 9, Jagodzińska 20, Skiba 7, Borek (libero) oraz Raczyńska 4, Otasevic 7, Kapturska 5, Bonczewa 1. Atak: 52, asy: 7, bloki: 13, po błędach przeciwnika: 28.

Pierwszy set to walka punkt za punkt. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Od stanu 22:22 dobrym atakiem popisała się Jagoda Maternia i ponownie zdobyła punkt po długiej wymianie. Co prawda Marlena Pleśnierowicz popełniła błąd, ale Ewelina Krzywicka zakończyła partę.

Drugi set był bez historii. Od momentu, gdy na zagrywce stanęła Agata Skiba, rzeszowianki odskoczyły na 21:12. Pałac zm-niejszał prowadzenie rywalek (18:23), ale rywalki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, kończąc atakiem Ewy Śliwińskiej.

Pretensje można mieć o 3. seta. Pałac prowadził już 17:13 i 21:18, ale wtedy coś się zacięło. Na dodatek sędzia popełnił błąd, nie widząc, że atak Krzywickiej był po bloku (zamiast 23:23, było 23:24). Inna sprawa, że dużo dobrego zrobiła zagrywka Joanny Kapturskiej. Najpierw doszło do remisu (21:21, 22:22), ale potem trzy piłki wygrał Developres, blokując przy setowej atak Krzywickiej.

Najwięcej zaś pretensji można mieć o czwartą partię, w której bydgoszczanki prowadziły już 12:3 i 17:7! Od stanu 18:14 zrobiło się 18:19... Pałac jakby zapomniał, jak się gra. W końcówce jeszcze prowadził 22:20, miał piłkę setową (24:23), ale po chwili to Developres miał piłkę meczową (25:24). Pałac jeszcze się obronił po kiwce Małgorzaty Śmieszek, ale najpierw świetny atak zaprezentowała Justyna Raczyńska, a potem zablokowana została Weronika Fojucik.

Rewanż w czwartek w Rzeszowie. Jeśli Pałac wygra obojętnie w jakich rozmiarach, trzeci mecz ponownie w Rzeszowie.