Zaproszenie na piknik. Warto przyjść i ocenić propozycje architektów

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Kochańska
Czesław Wachnik

Zaproszenie na piknik. Warto przyjść i ocenić propozycje architektów

Czesław Wachnik

W sobotę, 1 kwietnia, w godz. 13 - 17 odbędzie się piknik na Wzgórzach Piastowskich. Warto przyjść, poznać propozycje architektów i zagłosować na jedną z nich

- W sobotę na terenie Wzgórz Piastowskich zapowiada się naprawdę wspaniała impreza. Nie tylko będziemy pytać, jaka jest wizja wzgórz, co powinno się na nich znaleźć. Będzie też wiele zabawy, zapowiadane są występy artystów. Chcemy, by w konsultacjach i pikniku uczestniczyła jak największa liczba osób, nie tylko mieszkańców pobliskich osiedli, ale całej Zielonej Góry i okolic - powiedział na wczorajsze konferencji prasowej prezydent Janusz Kubicki. Piknik oficjalnie rozpoczyna się o godz. 13.00, ale uczestnicy rajdu rowerowego wyjadą już o godz. 12.30. Natomiast o godz. 13.25 rozpoczną się konsultacje dotyczące przyszłości wzgórz.

Swoje propozycje wraz makietami zaprezentuje trzech architektów: Agnieszka Kochańska, Natalia Plonkowska i Paweł Gołębiowski. Mieszkańcy będą mogli głosować za każdym z proponowanych rozwiązań. W tym celu każdy z nich dostanie naklejki zarówno koloru czarnego jak też zielonego. Te pierwsze mają służyć do głosowania za jednym z przedstawionych wariantów, a są to : ścieżka ponad drzewami do wieży widokowej, lodowisko wraz z parkingiem i rozbudowa minizoo. Natomiast naklejkami zielonymi można będzie głosować na rozwiązania proponowane przez architektów. Zapowiadane są też inne atrakcje, jak pokazy akrobatyczne, pokazy tańca, marsz Nordic Walking, skoki z trampoliny, gry terenowe, przejażdżki końmi.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.