Zarząd województwa podlaskiego posumował pierwszy rok pracy. Miliony na inwestycje, zdrowie, promocje. W tym na "Disco pod Gwiazdami"

Czytaj dalej
Fot. Piotr Sawczuk
szach

Zarząd województwa podlaskiego posumował pierwszy rok pracy. Miliony na inwestycje, zdrowie, promocje. W tym na "Disco pod Gwiazdami"

szach

Rok temu byliśmy w ogonie jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy unijnych czy scalanie gruntów. Teraz jesteśmy w środku stawki, a w niektórych rankingach liderami – mówił marszałek Artur Kosicki. Razem z zarządem województwa podsumował pierwszy rok swojego urzędowania.

W sali prób orkiestry podlaskiej opery kwartet marszałków (nieobecny był Stanisław Derehajło) grał liczbami w takt przesuwanych slajdów prezentacji.

Preludium stanowiło podsumowanie Regionalnego Programu Operacyjnego. Z niego zarząd województwa przeznaczył m. in 106 mln zł na termomodernizację obiektów publicznych i mieszkalnych, 50 mln na rewitalizację w miastach i gminach, 17 mln na budowę Centrum Psychiatrii i Młodzieży w Białymstoku, 120 mln na dotację dla przedsiębiorców czy rewitalizację trasy kolejowej Gieniusze Kuźnica.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
szach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.