Alicja Cichocka-Bielicka

Zaskakująca popularność płatnych szczepień przeciw grypie, liczba chętnych zaskoczyła przychodnie i hurtownie

- Szczepionek przeciw grypie nie ma i nie będzie w tym sezonie - informuje pacjentów personel z ul. Dekerta Fot. Grzegorz Olkowski - Szczepionek przeciw grypie nie ma i nie będzie w tym sezonie - informuje pacjentów personel z ul. Dekerta
Alicja Cichocka-Bielicka

Chętnych było więcej niż szczepionek, niektóre przychodnie wprowadziły zapisy na szczepienia.

Zainteresowanie płatnymi szczepionkami przeciwko grypie w tym sezonie jest zaskakująco duże. W największej w mieście lecznicy Citomed przy ul. Skłodowskiej Curie szczepionki skończyły się w połowie listopada.

Szczepionki znów dostępne

Lecznica podaje, że w tym sezonie zamówiła tysiąc egzemplarzy, dostała mniej, około 800. Szczepionki pomimo że płatne, szybko się skończyły. Chętni ustawiali się w kolejkę więc lecznica postarała się o dodatkowe egzemplarze z importu docelowego. Od środy znów szczepi. Kłopoty z dostępnością szczepionek przeciw grypie były nie tylko w Citomedzie. Przychodnia Hipokrates z ul. Dekerta wprowadziła na nie zapisy. Powód?

- Szczepionek dostaliśmy w tym sezonie mniej, a chętnych było wielu, jak co roku - tłumaczy Aleksandra Kuna z działu marketingu tej lecznicy.

Płatne i rozchwytywane

Zainteresowanie płatnymi szczepieniami na grypę zaskoczyło nie tylko przychodnie. Firma Sanofi Pasteur, dystrybutor popularnej, 4 - walentnej szczepionki VaxigripTetra w tym sezonie w skali kraju dostarczyła o 100 tys. szczepionek więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.