Joanna Maciejewska

Zbiory fundacji o. Rydzyka trafią do Muzeum "Pamięć i Tożsamość". Wyceniono je na grube miliony

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” ma powstać w toruńskim Porcie Drzewnym, w pobliżu Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II Fot. Grzegorz Olkowski Muzeum „Pamięć i Tożsamość” ma powstać w toruńskim Porcie Drzewnym, w pobliżu Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
Joanna Maciejewska

Na 88 mln zł wyceniono materiały przekazane przez Lux Veritatis na potrzeby Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Są wśród nich m.in. amatorskie nagrania za około 43,5 mln zł.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2018-2020 przekaże łącznie 70 mln zł na budowę Muzeum „Pamięć i Tożsamość”.

Gazeta Wyborcza dotarła do umowy zawartej między ministerstwem i Fundacją Lux Veritatis. Jako założyciel muzeum widnieje w niej o. Rydzyk. Zbiory przekazane przez Fundację do muzeum, Adam Konopacki (spec.

Gazeta Wyborcza dotarła do umowy zawartej między ministerstwem i Fundacją Lux Veritatis. Jako założyciel muzeum widnieje w niej o. Rydzyk. Zbiory przekazane przez Fundację do muzeum specjalista od wyceny dzieł sztuki oszacował na 88 mln zł!

Eksperci kwestionują wartość historyczną zbiorów.

Więcej czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.