Zboczeniec recydywista w Jarosławcu. Próbował skrzywdzić kolonistki

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Rafał Nagórski

Zboczeniec recydywista w Jarosławcu. Próbował skrzywdzić kolonistki

Rafał Nagórski

53-letni mieszkaniec Jarosławca, mający już na swoim koncie wyroki za molestowanie seksualne nieletnich, znowu próbował skrzywdzić kolonistki. Trafił do aresztu.

Tylko dzięki czujności opiekunów jednej z kolonii tym razem nie powtórzyła się dramatyczna historia, jaka miała miejsce w 2009 roku w Jarosławcu. Wówczas 53-letni dziś mieszkaniec Jarosławca dostał się do jednego z ośrodków wypoczynkowych i molestował seksualnie przebywające w nim dziewczynki. Dopuścił się wówczas aż jedenastu czynów pedofilskich, za które został skazany na 8 lat więzienia.

W lipcu tego roku ten sam mężczyzna znowu próbował dopuścić się ohydnych czynów. Czterokrotnie w ciągu jednej nocy próbował się dostać na teren jednego z ośrodków wypoczynkowych w Jarosławcu i w efekcie do pokoju, w którym przebywały nastolatki w wieku od 14 do 16 lat. Na szczęście został schwytany przez opiekunów i przekazany policji. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek sławieńskiej prokuratury i 18 lipca zboczeniec trafił do aresztu z zarzutami naruszenia miru domowego i usiłowania doprowadzenia małoletnich do poddania się innym czynnościom seksualnym.

Jak ustaliliśmy, mężczyzna po wyjściu z więzienia w ubiegłym roku miał trafić do ośrodka izolowania pedofilów w Gostyninie. On jednak odwoływał się od tej decyzji. Stosowano wobec niego dozór elektroniczny i skierowano na terapię. Po jej zakończeniu, opinie dwóch psychiatrów i psychologa były jednak jednoznaczne: nadal istnieje zagrożenie czynem pedofilskim.

Szczególnie bulwersujące w tej sprawie jest to, że mieszkaniec Jarosławca to wielokrotny recydywista. Jeden z wyroków usłyszał w 2002 roku w Sosnowcu, gdzie skazano go na 4 lata wiezienia za molestowanie seksualne małoletnich. Już wówczas była to recydywa. Drugi wyrok, za wydarzenia z 2009 roku z Jarosławca to było już 8 lat więzienia. – Tym razem mężczyźnie grozi 12 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy, bo znowu działał w warunkach recydywy – powiedział nam Jarosław Płachta, prokurator rejonowy w Sławnie.

53-latek przebywa w areszcie śledczym w Słupsku.

Rafał Nagórski

Pracę w dziennikarstwie zaczynałem w 2001 roku jako student… ekonomii. Kiedyś były specjalizacje tematyczne, dzisiaj ich już nie ma. Pracuję jako dziennikarz, redaktor, czasem jako wydawca. Pasja numer jeden to sport. Niemal wszystkie dyscypliny, ale z piłką nożną na pierwszym miejscu. Pasja numer dwa to podróże, przede wszystkim górskie wyprawy. W wolnym czasie próbuję zadbać o dobrą formę fizyczną.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.