Zespół Muzyki Dawnej Diletto i soliści przedstawią Mesjasza Handla w Auli Magna Pałacu Branickich (zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Mat. organizatora
(dor)

Zespół Muzyki Dawnej Diletto i soliści przedstawią Mesjasza Handla w Auli Magna Pałacu Branickich (zdjęcia)

(dor)

Zespół Muzyki Dawnej Diletto i soliści przedstawią Mesjasza Handla w Auli Magna Pałacu Branickich. To będzie ostatni w tym roku koncert z cyklu "Muzyka Mistrzów Baroku".

- Już wkrótce, w niedzielę 15 grudnia o godz. 18, Aula Magna Pałacu Branickich wypełni się dźwiękami barokowych instrumentów i brzmieniem wyśmienitych głosów solistów i chórzystów Zespołu Muzyki Dawnej "Diletto" - zapowiada dr hab. Anna Moniuszko, szefowa Diletto. - A wszystko to w ramach finałowego koncertu jubileuszowej edycji cyklu "Muzyka Mistrzów Baroku", dzięki któremu białostoczanie od dekady mają możliwość obcować z najpiękniejszymi dziełami powstałymi w epoce baroku. Ideą, która przyświeca organizatorowi cyklu - Fundacji "Pro Anima" jest prezentacja powyższej literatury zgodnie z regułami wykonawstwa historycznego obejmującego zarówno znajomość stylu, retoryki, technik wykonawczych, a także użycie dawne instrumentarium. Tylko wtedy muzyka ta może zabrzmieć w pełnej swej krasie i dobrze komunikować się z odbiorcą. Stąd też w każdej z prezentacji udział biorą specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej artyści z całej Polski, jak i zagranicy.

Publiczność najwyraźniej doceniła wysiłki organizatorów i na każdym z koncertów szczelnie wypełnia Aulę Magna Pałacu Branickich, zaś sam cykl przez lata zgromadził ponad dwunastotysięczną widownię.

Przed nami zatem szczególny koncert w ramach bardzo szczególnego cyklu, na który organizatorzy przygotowali absolutnie wyjątkowe dzieło - oratorium wszech czasów: "Mesjasz" Georga Friedricha Handla, którego fragment "Alleluja" stał się jednym z najsłynniejszych motywów muzycznych w historii muzyki.

Partie solowe wykonają: Joanna Radziszewska - Sojka (sopran), Jan Jakub Monowid (alt), Maciej Gocman (tenor) i Jarosław Bręk. Towarzyszyć im będzie chór i orkiestra Zespołu Muzyki Dawnej "Diletto" pod batutą Anny Moniuszko.

Tu oglądasz: Pałac Branickich. Aula Magna. Koncertowe wykonanie opery Georga Friedricha Händla „Acis i Galatea”, chór i orkiestra Zespołu Muzyki Dawnej „Diletto” pod kierownictwem Anny Moniuszko

(dor)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.