Zespół Muzyki Dawnej Diletto i soliści przedstawią Mesjasza Handla w Auli Magna Pałacu Branickich (zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Mat. organizatora
(dor)

Zespół Muzyki Dawnej Diletto i soliści przedstawią Mesjasza Handla w Auli Magna Pałacu Branickich (zdjęcia)

(dor)

Zespół Muzyki Dawnej Diletto i soliści przedstawią Mesjasza Handla w Auli Magna Pałacu Branickich. To będzie ostatni w tym roku koncert z cyklu "Muzyka Mistrzów Baroku".

- Już wkrótce, w niedzielę 15 grudnia o godz. 18, Aula Magna Pałacu Branickich wypełni się dźwiękami barokowych instrumentów i brzmieniem wyśmienitych głosów solistów i chórzystów Zespołu Muzyki Dawnej "Diletto" - zapowiada dr hab. Anna Moniuszko, szefowa Diletto. - A wszystko to w ramach finałowego koncertu jubileuszowej edycji cyklu "Muzyka Mistrzów Baroku", dzięki któremu białostoczanie od dekady mają możliwość obcować z najpiękniejszymi dziełami powstałymi w epoce baroku. Ideą, która przyświeca organizatorowi cyklu - Fundacji "Pro Anima" jest prezentacja powyższej literatury zgodnie z regułami wykonawstwa historycznego obejmującego zarówno znajomość stylu, retoryki, technik wykonawczych, a także użycie dawne instrumentarium. Tylko wtedy muzyka ta może zabrzmieć w pełnej swej krasie i dobrze komunikować się z odbiorcą. Stąd też w każdej z prezentacji udział biorą specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej artyści z całej Polski, jak i zagranicy.

Publiczność najwyraźniej doceniła wysiłki organizatorów i na każdym z koncertów szczelnie wypełnia Aulę Magna Pałacu Branickich, zaś sam cykl przez lata zgromadził ponad dwunastotysięczną widownię.

Przed nami zatem szczególny koncert w ramach bardzo szczególnego cyklu, na który organizatorzy przygotowali absolutnie wyjątkowe dzieło - oratorium wszech czasów: "Mesjasz" Georga Friedricha Handla, którego fragment "Alleluja" stał się jednym z najsłynniejszych motywów muzycznych w historii muzyki.

Partie solowe wykonają: Joanna Radziszewska - Sojka (sopran), Jan Jakub Monowid (alt), Maciej Gocman (tenor) i Jarosław Bręk. Towarzyszyć im będzie chór i orkiestra Zespołu Muzyki Dawnej "Diletto" pod batutą Anny Moniuszko.

Tu oglądasz: Pałac Branickich. Aula Magna. Koncertowe wykonanie opery Georga Friedricha Händla „Acis i Galatea”, chór i orkiestra Zespołu Muzyki Dawnej „Diletto” pod kierownictwem Anny Moniuszko

(dor)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.