.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku
.

Jesteśmy społecznością nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i rodziców wykonującą swoje działania w oparciu o wartości takie jak: odpowiedzialność, uczciwość i szeroko rozumiane dobro jednostki oraz ogółu. Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju, kształtujemy interdyscyplinarne umiejętności, kreujemy postawy twórcze, aktywne i nacechowane wartościami humanistycznymi.

Nasze atuty

Jesteśmy szkołą z tradycjami, ale otwartą na wyzwania współczesnego świata. Naszym celem jest przygotowanie młodego człowieka do życia w społeczeństwie obywatelskim wyposażonego w wiedzę i umiejętności do dalszego kształcenia, wrażliwego na potrzeby drugiego człowieka.

Szkoła od wielu lat prowadzi klasy sportowe o profilach: piłka nożna chłopców, piłka nożna dziewcząt, piłka halowa (futsal) chłopców. W ich przypadku, tegoroczna rekrutacja zakończy się 29 maja. Więcej informacji o jej przebiegu – m. in. terminach testów sprawnościowych, można znaleźć na stronie szkoły: www.zsoit.bialystok.pl.

Baza lokalowa i dydaktyczna

Szkoła jest świetnie usytuowana – do centrum miasta można dotrzeć samochodem w 4 minuty (od ul. Lipowej dzielą nas jedynie 4 km). Dojazd autobusami komunikacji miejskiej: 5, 7, 9, 11, 18, 19, 106.

Dysponujemy:

Zajęcia dodatkowe

Organizujemy różnorodne zajęcia dodatkowe w formie kół zainteresowań i warsztatów. Nauczyciele organizują zajęcia indywidualne z uczniami, gdzie młodzież przygotowywana jest do olimpiad i konkursów a także zawodów sportowych.

Dużą popularnością cieszą się zajęcia dotyczące rozwijania samorządności, zdrowego stylu życia, wolontariatu, praw człowieka, umiejętności logicznego myślenia. Z inicjatywy biblioteki szkolnej odbywają się kiermasze książek, akcje czytelnicze oraz wystawy. W ramach „Podlaskich Spotkań z Pisarzami” (m.in. Zygmuntem Miłoszewskim i Michałem Książkiem) biblioteka szkolna organizuje spotkania dla młodzieży z okolicznych szkół. Nasi uczniowie biorą udział w akcji „Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom”.

Włączamy się w akcje charytatywne „Dzwonek na obiad”, „Grosz do grosza”, „Szlachetna Paczka”. W szkole prężnie działa Szkolne Koło Caritas, które współpracuje z Hospicjum Proroka Eljasza w Michałowie.

Ponadto naszym wychowankom w internacie organizujemy:

Bierzemy udział w konkursach plastycznych – „Stroik wielkanocny – zwyczaje i tradycje”, „Bożonarodzeniowa szopka – nasza tradycja i współczesność”, konkursie na projekt pocztówki wielkanocnej w ramach Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego.

W ramach szkolenia piłkarskiego współpracujemy z:

Uczniowie naszego technikum brali udział w:
- plenerach fotograficznych (Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie)
- w specjalistycznych warsztatach zapoznających z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w zakresie prezentacji i pokazów sprzętu film-video-foto Beiks Road Show
- Targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych w Hali Expo – Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Uczestniczą w życiu kulturalnym miasta zarówno jako odbiorcy sztuki (wystawy w BOK, WOAK, Opera i Filharmonia Podlaska) jak i jej twórcy (wystawy m.in w Młodzieżowym Domu Kultury).

Profil technik fotografii i multimediów jako jedyny w województwie objęty jest patronatem artystycznym Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego. Skutkuje to spotkaniami i warsztatami prowadzonymi przez artystów zrzeszonych w tych związkach.

Osiągnięcia 2016 - 2017

Nasz internat również zdobywa wiele nagród:

Dyrektor szkoły: Cezary Antoni Wysocki

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.