Znalazły niespodzianki w bucikach

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk

Znalazły niespodzianki w bucikach

Janina Waszczuk

Trwa świąteczne szaleństwo, także we wszystkich placówkach bibliotecznych gminy Tuchola. Dla dzieciaków to wielka frajda i dobra zabawa.

Młodzi i starsi czytelnicy wierzący w świętego Mikołaja oddali się przedświątecznej magii. Uczestnicy zajęć wykonywali magiczne buty, pisali listy z życzeniami do mikołaja i wspólnie piekli i ozdabiali pierniki. W czasie gdy dookoła unosiły się zapach cynamonu i korzennych przypraw, dzieci grały w świąteczne gry przygotowane przez bibliotekarki.

W akcji świątecznej wzięło udział 150 dzieci. - Zabawa była w Kęsowie i tu w organizacji pomogły nam panie z domu kultury, w Żalnie z pomocą przyszła świetlica oraz grupy harcerskie - opowiada Kamila Wandzinska z biblioteki. - W Drożdzienicy pomagali nam pracownicy świetlicy i panie z KGW, a w Piastoszynie zawsze możemy liczyć na pomoc rodziców i dziadków. Dziękujemy wam za pomoc.

Dzieciaki, które przyszły do biblioteki, aby odebrać zrobione wcześniej przez siebie buciki. Okazało się, że w każdym z nich, poza słodkim poczęstunkiem i ozdobą, znajdowały odpowiedzi na listy od świętego Mikołaja.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.