Znaleziono ciało zaginionego 84-latka? Policja zleciła badania

Czytaj dalej
Fot. Policja Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Znaleziono ciało zaginionego 84-latka? Policja zleciła badania

Łukasz Koleśnik

Mieczysław Korytek został znaleziony w okolicach Krzesina. - Robimy badania DNA, aby w 100 proc. potwierdzić tożsamość - mówi prokurator

21 sierpnia. Tego dnia ostatnio widziano Mieczysława Korytka, 84-letniego mężczyznę z Rybaków. W poszukiwania zaangażowali się policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, straży rybackiej oraz mieszkańcy wsi.

Ciało znaleziono w okolicach Krzesina
Według informacji mieszkańców gminy Maszewo, ciało 84-letniego mieszkańca Rybaków znaleziono w minioną sobotę. W_okolicach Krzesina. Dokładniej na wale krzesińskim. Trafili na nie miejscowi rybacy. Nie wiadomo jak pan Mieczysław dostał się do gminy Cybinka. Nie znaleziono przy nim roweru marki Ukraina, na którym zwykle można było go zobaczyć we wsi.
Mieszkańcy snują teorie spiskowe. Podejrzewają, że 84-latek mógł zostać zamordowany. Jednak według informacji prokuratury, nic na to nie wskazuje.
- Została wykonana sekcja zwłok, podczas której wykluczono udział osób trzecich - mówi rzecznik zielonogórskiej prokuratury, Andrzej Stefanowski.

Czekają na wyniki badań DNA
Choć M. Korytek został odnaleziony, komenda powiatowa policji w Krośnie Odrzańskim oficjalnie nie wydała oświadczenia o zakończeniu poszukiwań. Dlaczego?
Jak się okazuje, ostatecznie nie potwierdzono tożsamości znalezionego w Krzesinie mężczyzny.
- Nie jesteśmy jeszcze w stu procentach pewni, jednak wszystkie ślady wskazują na to, że był to Mieczysław Korytek - zaznacza rzecznik A. Stefanowski.

- Postępowanie prowadzi prokuratura rejonowa w Krośnie Odrzańskim. Wykonano już sekcję zwłok. Wciąż nie wiadomo co było dokładną przyczyną zgonu, ale można wykluczyć udział osób trzecich - informuje.
Prokurator dodaje, że ubranie oraz inne poszlaki wskazywały na to, że mężczyzna to zaginiony z Rybaków w gminie Maszewo.
- Aby potwierdzić tożsamość, wykonywane są badania DNA. Czekamy na wyniki - mówi A. Stefanowski.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.