Marzena Sutryk

Znamy projekt budżetu Koszalina na 2018 rok

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński podpisał projekt budżetu na 2018 rok, a następnie przesłał go - zgodnie z procedurą - do Regionalnej Izby Obrachunkowej, Fot. UM Koszalin Prezydent Koszalina Piotr Jedliński podpisał projekt budżetu na 2018 rok, a następnie przesłał go - zgodnie z procedurą - do Regionalnej Izby Obrachunkowej, która opiniuje projekt, zanim ten trafi na sesję
Marzena Sutryk

- To nasz rekordowy budżet - wynosi aż 632 miliony złotych, takiego jeszcze nie było w historii miasta - mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, który właśnie podpisał projekt budżetu i przesłał go do Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Ta opiniuje projekt i dopiero wtedy trafia on na grudniową sesję Rady Miejskiej, gdzie z kolei radni głosują nad dochodami i wydatkami w kolejnym roku kalendarzowym. - Ten budżet jest stabilny, osiągnięty współczynnik zadłużenia jest z dużym zapasem - mówi prezydent Jedliński. - Olbrzymia część wydatków na inwestycje (te stanowią ok.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.