Tomasz Mikulicz

Znów można kupić mieszkanie komunalne. Teraz ma być łatwiej

Znów można kupić mieszkanie komunalne. Teraz ma być łatwiej
Tomasz Mikulicz

Radni PiS usunęli z przepisów zapis, który dotąd utrudniał wykup. Mówił on, że nie można wykupić mieszkania w budynku, w którym nie wszyscy są tym zainteresowani.

W grudniu 2016 roku większościowe PiS podjęło uchwałę, że ci, którzy mieszkają w lokalach komunalnych wybudowanych przed 31 grudnia 1998 roku mogą je kupić. - Prezydent nie realizuje jednak tej uchwały - stwierdził na ostatniej sesji Paweł Myszkowski z PiS.

Do radnych tej formacji zgłaszają się bowiem mieszkańcy, którzy twierdzą, że władze miasta odmawiają sprzedaży. Powołują się na zakaz tworzenia nowych wspólnot mieszkaniowych z udziałem gminy.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

slejczyk

Mieszkania komunalne są własnością naszą, obywateli Białegostoku. Winny one służyć zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych mieszkańców naszego miasta, których nie stać na zakup mieszkania na warunkach rynkowych. Jest to element polityki socjalnej miasta.
Mieszkania komunalne mogą być sprzedawane tylko w przypadku, gdy jest ich nadmiar i nie ma chętnych do ich zasiedlenia. Z mojej wiedzy wynika, iż nie ma takiej sytuacji.
Z drugiej strony miasto buduje nowe mieszkania komunalne i za ich wybudowanie płaci wykonawcy 100% ceny kosztów budowy, a nie np. 30%. Nikt miastu nie daje i nie da bonifikaty.
Sprzedaż mieszkań komunalnych, przy ich niedoborze, jest de facto okradaniem, nas obywateli Białegostoku, z naszego majątku wspólnego, powstałego z naszych pieniędzy (podatków).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.