Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji

Czytaj dalej
red

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji

red

Prezentujemy liderów plebiscytu OSOBOWOŚĆ 2019 w kategorii: Nauka, Biznes, Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Nowością jest ogólnopolski finał, do którego trafią zwycięzcy każdej kategorii z każdego regionu.

GŁOSUJ TUTAJ

W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie podlaskim prowadzą „Kurier Poranny” i „Gazeta Współczesna”, zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu. To najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w poprzednim roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do wtorku, 11 lutego 2020 r. do godz. 20. Co ważne, nadal można zgłaszać nowych kandydatów w naszym plebiscycie. Należy to zrobić przez formularz na stronie internetowej plebiscytu najpóźniej do godz. 23.59.59 17 stycznia. Głosować można na dwa sposoby: wysyłając SMS pod numer 72355 (koszt 2, 46 zł z VAT) lub poprzez KLIK. Szczegóły na stronie internetowej plebiscytu (tam też są prefiksy SMS-owe uczestników).

Pięć kategorii

Plebiscyt prowadzony jest w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, samorządność i społeczność lokalna, Nauka.

- Nie ukrywam, że jest mi miło. Nie spodziewałem się że już na starcie będę liderem - mówi Piotr Łapszo, który jest liderem w kategorii Polityka, samorządność, społeczność lokalna. – Cieszę się, mieszkańcy doceniają moją pracę i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. Nie kryję się z tym i zawsze to podkreślałem, że kocham Łapy i będę działał dla ich dobra.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Piotr Łapszo, radny gminy i miasta Łapy, nominowany za pracę na rzecz rozwoju Łap

Jest radnym pierwszą kadencję. W ostatnich wyborach startował też na burmistrza. W drugiej turze poparł obecnego włodarza Krzysztofa Gołaszewskiego. Teraz obaj rywalizują w naszym plebiscycie.


- Każda rywalizacja, która prowadzona jest w szczytnym celu i dobrym stylu przynosi jakieś korzyści - podkreśla Piotr Łapszo.

Grzegorz Kapica, lideruje w kategorii Biznes.

- Zaskoczony jestem, że otrzymałem tak mało głosów - przyznaje zdumiony właściciel marki Fat-design. - Zaproponowałem na Facebooku, że otrzymaną liczbę głosów pomnożę w złotówkach przez 2 i przekaże na cele charytatywne. I dlatego chciałbym, aby tych głosów było jak najwięcej. Myślałem, że przy tylu znajomych na Facebooku nie będzie z tym żądnych problemów. Oczywiście to początek plebiscytu, ale takie charytatywne efekty najlepiej osiąga się na starcie. Teraz coś czuję, że niedługo będę tym liderem.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Grzegorz Kapica, właściciel marki Fat-design, koordynator sprzedaży hurtowej na kraje bałtyckie firmy MK Foam z Koła, Łapy, nominowany za styl prowadzenia biznesu i zaangażowanie w akcje charytatywne

Właśnie za zaangażowanie w działalność charytatywną i styl prowadzenie biznesy Grzegorz Kapica został nominowany do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU. Jego firma na rynku działa od 20 lat. Zajmuje się sprzedażą hurtową do krajów bałtyckich mebli i materacy MK Foam z Koła. Towar dostarcza też do sklepów północno-wschodniej Polski. Przyznaje, że w tej branży konkurencja jest bardzo duża.

- Choć nam łatwiej z nią walczyć, bo mamy swoją wyrobioną markę i dostarczamy asortyment znanego producenta tłumaczy przedsiębiorca z podbiałostockich Ignatek. - Ale wcale nam nie zależy, by za wszelką cenę walczyć o każdą złotówkę, bo to może doprowadzić do ruiny firmę.

W kategorii Kultura na fotel lidera przebojem wskoczyła Karolina Derpieńska. To białostocka influencerka. Jej konto na Instagramie obserwuje obecnie ponad 150 tysiące ludzi.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Karolina Derpieńska, modelka, aktorka, malarka, autorka tekstów piosenek, Białystok, nominowana za godne i piękne reprezentowanie Podlasia w Polsce i na świecie oraz za serce wrażliwe na słabszych i potrzebujących

- Daje to możliwość podróżowania po świecie, współpracy z różnymi markami, o których wiele osób marzy, by je promować - mówiła białostoczanka niedawno w wywiadzie dla naszych portali. - Jednak liczba to nie wszystko. Ona z każdym dniem wzrasta, ale codziennie trzeba starać się być lepszą wersję siebie.

Z kolei Patrycja Pabiś jest liderką kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Na co dzień studentka, z druhna 30 BGZ. Nominowana została za uśmiech, cudowną osobowość i oddawanie całej siebie swoim podopiecznym.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Patrycja Pabiś, studentka, zastępca komendanta hufca harcerzy i zuchów, druhna 30 BGZ, Białystok, nominowana za uśmiech, cudowną osobowość i oddawanie całej siebie swoim podopiecznym

W kategorii Nauka niekwestionowanym liderem w naszym plebiscycie jest prof. Bożena Łozowicka, od 2017 dyrektor Instytut Ochrony Roślin Państwowego Instytutu Badawczego w Białymstoku. Dorobek naukowy prof. Bożeny Łozowickiej obejmuje ponad 300 pozycji. Głównym obszarem jest: chemiczne bezpieczeństwo żywości, toksykologia i ekotoksykologia.
- Jestem zaszczycona, że znalazłam się gronie nominowanych w kategorii nauka - mówi prof. Bożena Łozowicka. - Z drugiej strony cieszy mnie to, że reprezentuje nauki rolnicze w województwie typowo rolniczym. Nie spodziewałam, że tak szybko zdobędę początkowe głosy. To miłe.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Bożena Łozowicka, prof. dr hab., doktor habilitowany nauk rolniczych w zakresie agronomii, Białystok, nominowana za nowatorskie metody izolacji, wzbogacania i oznaczania pestycydów w żywności.

Finał wojewódzki i ogólnopolski

W pierwszych czterech kategoriach naszego nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz w każdym powiecie województwa podlaskiego. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Podlaskiego 2019

W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Głosowanie na etapie wojewódzkim rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.
Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

W ramach plebiscytu do gazety dołączymy dwa specjalne dodatki. W pierwszym z nich, który ukaże się w połowie stycznia, przedstawimy wszystkie nominowane osoby oraz uzasadnienia nominacji.

W marcu odbędzie wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura.

KLIKNIJ i zobacz
relację z gali
poprzedniej edycji plebiscytu

Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2019.

Zobacz: Szczegóły plebiscytu

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.