Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji

Czytaj dalej
red

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji

red

Prezentujemy liderów plebiscytu OSOBOWOŚĆ 2019 w kategorii: Nauka, Biznes, Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Nowością jest ogólnopolski finał, do którego trafią zwycięzcy każdej kategorii z każdego regionu.

GŁOSUJ TUTAJ

W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie podlaskim prowadzą „Kurier Poranny” i „Gazeta Współczesna”, zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu. To najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w poprzednim roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do wtorku, 11 lutego 2020 r. do godz. 20. Co ważne, nadal można zgłaszać nowych kandydatów w naszym plebiscycie. Należy to zrobić przez formularz na stronie internetowej plebiscytu najpóźniej do godz. 23.59.59 17 stycznia. Głosować można na dwa sposoby: wysyłając SMS pod numer 72355 (koszt 2, 46 zł z VAT) lub poprzez KLIK. Szczegóły na stronie internetowej plebiscytu (tam też są prefiksy SMS-owe uczestników).

Pięć kategorii

Plebiscyt prowadzony jest w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, samorządność i społeczność lokalna, Nauka.

- Nie ukrywam, że jest mi miło. Nie spodziewałem się że już na starcie będę liderem - mówi Piotr Łapszo, który jest liderem w kategorii Polityka, samorządność, społeczność lokalna. – Cieszę się, mieszkańcy doceniają moją pracę i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. Nie kryję się z tym i zawsze to podkreślałem, że kocham Łapy i będę działał dla ich dobra.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Piotr Łapszo, radny gminy i miasta Łapy, nominowany za pracę na rzecz rozwoju Łap

Jest radnym pierwszą kadencję. W ostatnich wyborach startował też na burmistrza. W drugiej turze poparł obecnego włodarza Krzysztofa Gołaszewskiego. Teraz obaj rywalizują w naszym plebiscycie.


- Każda rywalizacja, która prowadzona jest w szczytnym celu i dobrym stylu przynosi jakieś korzyści - podkreśla Piotr Łapszo.

Grzegorz Kapica, lideruje w kategorii Biznes.

- Zaskoczony jestem, że otrzymałem tak mało głosów - przyznaje zdumiony właściciel marki Fat-design. - Zaproponowałem na Facebooku, że otrzymaną liczbę głosów pomnożę w złotówkach przez 2 i przekaże na cele charytatywne. I dlatego chciałbym, aby tych głosów było jak najwięcej. Myślałem, że przy tylu znajomych na Facebooku nie będzie z tym żądnych problemów. Oczywiście to początek plebiscytu, ale takie charytatywne efekty najlepiej osiąga się na starcie. Teraz coś czuję, że niedługo będę tym liderem.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Grzegorz Kapica, właściciel marki Fat-design, koordynator sprzedaży hurtowej na kraje bałtyckie firmy MK Foam z Koła, Łapy, nominowany za styl prowadzenia biznesu i zaangażowanie w akcje charytatywne

Właśnie za zaangażowanie w działalność charytatywną i styl prowadzenie biznesy Grzegorz Kapica został nominowany do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU. Jego firma na rynku działa od 20 lat. Zajmuje się sprzedażą hurtową do krajów bałtyckich mebli i materacy MK Foam z Koła. Towar dostarcza też do sklepów północno-wschodniej Polski. Przyznaje, że w tej branży konkurencja jest bardzo duża.

- Choć nam łatwiej z nią walczyć, bo mamy swoją wyrobioną markę i dostarczamy asortyment znanego producenta tłumaczy przedsiębiorca z podbiałostockich Ignatek. - Ale wcale nam nie zależy, by za wszelką cenę walczyć o każdą złotówkę, bo to może doprowadzić do ruiny firmę.

W kategorii Kultura na fotel lidera przebojem wskoczyła Karolina Derpieńska. To białostocka influencerka. Jej konto na Instagramie obserwuje obecnie ponad 150 tysiące ludzi.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Karolina Derpieńska, modelka, aktorka, malarka, autorka tekstów piosenek, Białystok, nominowana za godne i piękne reprezentowanie Podlasia w Polsce i na świecie oraz za serce wrażliwe na słabszych i potrzebujących

- Daje to możliwość podróżowania po świecie, współpracy z różnymi markami, o których wiele osób marzy, by je promować - mówiła białostoczanka niedawno w wywiadzie dla naszych portali. - Jednak liczba to nie wszystko. Ona z każdym dniem wzrasta, ale codziennie trzeba starać się być lepszą wersję siebie.

Z kolei Patrycja Pabiś jest liderką kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Na co dzień studentka, z druhna 30 BGZ. Nominowana została za uśmiech, cudowną osobowość i oddawanie całej siebie swoim podopiecznym.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Patrycja Pabiś, studentka, zastępca komendanta hufca harcerzy i zuchów, druhna 30 BGZ, Białystok, nominowana za uśmiech, cudowną osobowość i oddawanie całej siebie swoim podopiecznym

W kategorii Nauka niekwestionowanym liderem w naszym plebiscycie jest prof. Bożena Łozowicka, od 2017 dyrektor Instytut Ochrony Roślin Państwowego Instytutu Badawczego w Białymstoku. Dorobek naukowy prof. Bożeny Łozowickiej obejmuje ponad 300 pozycji. Głównym obszarem jest: chemiczne bezpieczeństwo żywości, toksykologia i ekotoksykologia.
- Jestem zaszczycona, że znalazłam się gronie nominowanych w kategorii nauka - mówi prof. Bożena Łozowicka. - Z drugiej strony cieszy mnie to, że reprezentuje nauki rolnicze w województwie typowo rolniczym. Nie spodziewałam, że tak szybko zdobędę początkowe głosy. To miłe.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić propozycję nominacji
Archiwum własne Bożena Łozowicka, prof. dr hab., doktor habilitowany nauk rolniczych w zakresie agronomii, Białystok, nominowana za nowatorskie metody izolacji, wzbogacania i oznaczania pestycydów w żywności.

Finał wojewódzki i ogólnopolski

W pierwszych czterech kategoriach naszego nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz w każdym powiecie województwa podlaskiego. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Podlaskiego 2019

W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Głosowanie na etapie wojewódzkim rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.
Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

W ramach plebiscytu do gazety dołączymy dwa specjalne dodatki. W pierwszym z nich, który ukaże się w połowie stycznia, przedstawimy wszystkie nominowane osoby oraz uzasadnienia nominacji.

W marcu odbędzie wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura.

KLIKNIJ i zobacz
relację z gali
poprzedniej edycji plebiscytu

Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2019.

Zobacz: Szczegóły plebiscytu

red

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

IzabelaM

Cały ten plebiscyt jest bezsensowny. Jeśli sami nominowani mogą na siebie wydawać majątki, to już nie jest zdrową rywalizacją. Tak było w wielu przypadkach. Np. Kobieta prowadziła ponad 3000 głosami internautów, kiedy druga klikała na siebie po 300,500 a nawet 700 głosów jeden za drugim. I wygrała. A organizatorzy mają kasę na galę i roczne pensje. Zamiast głosować w tej niezdrowej rywalizacji, lepiej wesprzeć istniejące fundację. To przyczyni się przy najmniej do dobrego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.