Zobacz mistrzów deskorolki. Już w sobotę w skateparku

Czytaj dalej
Fot. H.Zgiet
Tomasz Mikulicz

Zobacz mistrzów deskorolki. Już w sobotę w skateparku

Tomasz Mikulicz

Zjadą do nas zawodnicy z całej Polski i goście z Białorusi. Trików, jakie pokażą nie ogląda się codziennie. Za dwa dni eliminacje III Mistrzostw Polski w Deskorolce

Spodziewamy się nawet do stu osób. Białostocki skatepark jest jednym z najlepszych w Polsce, więc myślę, że frekwencja dopisze - mówił Adam Zdanowicz ze stowarzyszenia Ślizg.

Wczoraj razem z kolegą Aronem Jóźwickim zapraszali na sobotnie eliminacje do III Mistrzostw Polski w Deskorolce. - Każdy może wziąć udział. Oczywiście pod warunkiem, że ma wymaganą licencję - podkreślał Jóźwicki.

Zawody odbędą się na terenie skateparku w park im. Jadwigi Dziekońskiej obok Spodków. - Mam nadzieję, że mieszkańcy Białegostoku zechcą skorzystać z możliwości oglądania najlepszych zawodników tej dyscypliny. Zapraszam do kibicowania - zachęcał wiceprezydent Rafał Rudnicki.

Miasto wsparło zawody kwotą 15 tys. zł. - Jazda na deskorolce zyskuje na znaczeniu. W 2020 roku ma zostać włączona do grona olimpijskich dyscyplin sportowych. Jak dotąd odbyło się pięć eliminacyjnych przystanków mistrzostw: w Bełchatowie, Płocku, Olsztynie, Krakowie i Swarzędzu - podkreślał wiceprezydent.

W puli nagród jest 5 tysięcy złotych, nagrody rzeczowe oraz tzw. dzikie karty otwierające drogę do finału mistrzostw. Rywalizacje rozpoczną się o godz. 11. eliminacjami w kategorii poniżej 16. roku życia. Następnie zobaczymy zawodników z kategorii: open oraz girls. Finały rozpoczną się około godz. 14. Natomiast pokazy najlepszych deskorolkowych trików o 17. Rozdanie nagród zaplanowano godzinę później. W przypadku niesprzyjającej pogody zawody zostaną przeniesione na niedzielę.

Organizatorzy zapowiadają, że najbardziej widowiskowa będzie rywalizacja w dodatkowej kategorii - best trick.

- Będzie m.in. ślizganie się po poręczach i przeskakiwanie przeszkód. Liczy się nie tylko technika, ale też szybkość. Rywalizujemy bowiem na czas - podkreślał Adam Zdanowicz.

Natomiast Aron Jóźwicki cieszył się, że tak ważna impreza odbędzie się w naszym skateparku. - Przez ostatnie lata trwał w tym temacie zastój - mówił.

Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.