Żołnierze uczcili dowódcę i ofiary katastrofy

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Żołnierze uczcili dowódcę i ofiary katastrofy

Małgorzata Trzcionkowska

W niedzielę, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, rozpoczęła się szósta edycja sztafety im. św. pamięci generała broni Tadeusza Buka.

Generał broni Tadeusz Buk, dowódca Wojsk Lądowych, zginął w katastrofie smoleń-skiej 10 kwietnia 2010 r. Jako były dowódca 34. Brygady Kawalerii Pancernej na trwałe wpisał się w pamięć swoich żołnierzy.

– Jak co roku głównym organizatorem sztafety im. gen. Buka jest 34. BKPanc. – informuje ppor. Rafał Nowak, oficer prasowy brygady. – Pobiegnie w sumie 10 żołnierzy i dwóch w obsłudze sztafety.

Bieg rozpoczął się w niedzielę o godz. 8.41 w Spale, gdzie jest pochowany gen. Buk. Wiedzie m.in. przez Zelów, Szadek, Ostrów Wlkp., Wschowę, Sławę, Nową Sól. Uczestnicy sztafety po drodze będą się spotykać z młodzieżą w szkołach. Do Żagania żołnierze przybiegną w piątek, 22 kwietnia. O godz. 10.00, przed ratuszem w Rynku rozpocznie się ostatni etap. O 10.30 dobiegną na plac pamięci przy koszarach 34. BKPanc. przy ul. Żarskiej. Zakończenie sztafety będzie jednocześnie początkiem uroczystości związanych ze świętem brygady. A w piątek na skwerze Czołgisty wojsko uczciło pamięć ofiar katastrofy.

Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.