Zostało tylko 16 dni lekcji

Czytaj dalej
Magda Jach

Zostało tylko 16 dni lekcji

Magda Jach

Na niespełna cztery tygodnie przed wakacjami w łódzkich szkołach robi się coraz goręcej. I to nie tylko dlatego, że za oknem lato...

- Zostało raptem 16 dni lekcji - podliczyła pani Aneta, mama ucznia II klasy gimnazjum. - W elektronicznym dzienniku widzę już pierwsze proponowane oceny za drugi semestr, syna czeka też kilka sprawdzianów, m.in. całoroczny z matematyki.

W najgorszej sytuacji są osoby, którym grożą jedynki. Informacje o tym część szkół już rozesłała do rodziców. Dyrektorzy innych zrobią to w tym tygodniu. Przewidują, że najwięcej jedynek będzie tradycyjnie z matematyki, ale nie tylko - z innych przedmiotów ścisłych oraz humanistycznych też się nierzadko trafiają.

- Nauczyciele przedstawią zagrożenia do 1 czerwca, a rodzice dowiedzą się o nich 2 czerwca podczas ostatnich zebrań - zapowiada Elżbieta Nowicka, dyrektor XX LO przy ul. Obywatelskiej. - Do 19 czerwca natomiast jest u nas czas na wystawienie pozostałych ocen.

Większość uczniów będzie „wyciągać” się, żeby mieć np. piątkę, a nie czwórkę albo czwórkę zamiast trójki.

- Ambitnym zależy na świadectwach z wyróżnieniem - mówi Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP 111 przy ul. Jaracza. - Pytają, co mogą zrobić, aby podwyższyć oceny.

- Są i tacy, którzy dotąd czuli kompletny luz, a dopiero teraz się obudzili i chcą poprawiać czasem nie jeden, a kilka przedmiotów - dodaje dyr. E. Nowicka. - Oczywiście dajemy im szanse, ale czy uda im się opanować materiał?

Jeśli nie, to ostatnią deską ratunku może być egzamin poprawkowy w sierpniu. Jeśli uczeń zda, przechodzi do następnej klasy, jeśli nie - repetuje. Najbardziej na promocji zależy w tym roku oczywiście uczniom klas I gimnazjów. Jeśli nie dostaną promocji, to w świetle reformy edukacji grozi im powrót do szkoły podstawowej, do klasy VII. Zakończenie roku szkolnego: 23.06.

Magda Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.